به گزارش ملت ایران به نقل از مهر، در زمانی که دستگاه های ارائه دهنده خدمات فوریتی مثل اورژانس و… برای استفاده بهتر از لحظه لحظه وقت برنامه ریزی می کنند تا خدمات خود را در کمترین زمان ارائه و به موقع در محل حادثه حاضر باشند عده ای هستند که با ایجاد مزاحمت تلفنی این روند را مختل می کنند و نمی شود گفت که آن ها از نتیجه کار خود بی خبرند.

معاون مرکز حوادثو فوریت های پزشکی قم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه گسترده اورژانس قم برای کاهش زمان رسیدن بر سر بالین بیماران و مجروحان تصریح کرد: متاسفانه مزاحمان ۱۱۵ همچنان از تهدیدکنندگان اصلی سلامت از حیثتاخیر در رسیدن آمبولانس بر بالین نیازمندان اصلی هستند. مهدی فراهانی با اشاره به آمار مزاحمان اورژانس افزود: متاسفانه مزاحمان تلفنی اورژانس با ایجاد مزاحمت روند خدمات رسانی بهتر به نیازمندان واقعی را مختل می کنند.

به گفته فراهانی از اول فروردین ماه تا اول اسفند ماه سال ۹۱، تعداد ۳۷۹ هزار و ۷۶۷ تماس با اورژانس برقرار شده که تعداد ۱۱۰ هزار و ۶۶۱ مورد آن مزاحمت تلفنی بوده است. مزاحمان اورژانس شامل چند دسته می شوند: دسته اول از مزاحمان پس از تماس سریعا تلفن را قطع می کنند. دسته دوم پس از تماس با صحبت های غیر مرتبط خط تلفن را اشغال می کنند و دسته دیگر سئوال های غیر مرتبط دارند که نشان از عدم دقت در شماره گیری می باشد. اما دسته دیگر که بسیار خطرناک بوده و از طایفه گروه خطرناک مزاحمین می باشند، آن دسته ای هستند که پس از تماس با ۱۱۵ و ارائه شرح حال دروغ، آمبولانس را از پایگاه جدا کرده و به محل و آدرس کاذب اعزام می کنند.

معاون مرکز حوادثو فوریت های پزشکی قم ضمن تاکید بر خطرناک بودن این گروه در این رابطه اظهار کرد: در این گروه خارج شدن یک آمبولانس و اعزام پرسنل از پایگاه بسیار زجر آور و پرملال است زیرا باعثمی شود همکاران از پایگاه دور تر و مطمئنا زمانی طولانی تر به محل حادثه ای برسند که در آن نیازمندی واقعی به کمک احتیاج دارد. فراهانی تصریح کرد: این موضوع هم تبعات جبران ناپذیری برای بیمار و مصدوم خواهد داشت و هم به دلیل عدم اطلاع شهروندان اعتراض و نارضایتی آنان را در بر خواهد داشت.

وی با اشاره به یکی از این حوادثبیان داشت: فوت جوانی به علت برق گرفتگی در کنار پایگاه اورژانس و نبودن آمبولانس اورژانس در کنار پایگاه از جمله این حوادثبود که در آن حادثه آمبولانس آن پایگاه به قصد انجام ماموریتی کاذب که مزاحمتی بیش نبود از پایگاه خارج شده بود.

معاون مرکز حوادثو فوریت های پزشکی قم با اعلام اینکه گروه سنی مزاحمان را بیشتر جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند گفت: از خانواده ها و اولیای مدارس انتظار می رود نسبت به آگاه ساختن فرزندان در این مورد بسیار حساس باشند و نقش پررنگ تری را در این زمینه ایفا کنند. فراهانی همچنین خواستار برخورد قانونی و جدی مسئولان قضائی، انتظامی و مخابرات با این مزاحمان شد. وی تصریح کرد: خط های اعتباری از جمله گروه اصلی مزاحمت های اورژانس هستند که در این راستا نیز دستگاه ها و شرکت های مرتبط باید تدابیر ویژه ای بیاندیشند.

یک کار شناس مسائل اجتماعی هم در این خصوص گفت: بسیاری از افراد مزاحم از عواقب کار خود با خبرند اما داشتن روحیه هیجان طلبی در آن ها باعثمی شود تا دست به این کار بزنند. وی تصریح کرد: ممکن است این افراد پس از برقراری تماس در محل حاضر و نظاره گر اتفاقات باشند. بیکاری، بی برنامگی برای زمان فراقت و عدم تربیت صحیح نیز از دیگر عواملی است که به گفته این کار شناس می تواند در این زمینه موثر باشد.

اما نکته قابل تامل اینجاست که چه خوب بود قبل از انجام هر کاری به عواقب آن بیاندیشیم و همان گونه که پیشوایانمان فرموده اند آنچه ار برای خود می پسندیدم برای دیگران نیز بپسندیم. با توجه به این موضوع شاید آنهایی که دست به انجام کارهایی از این دست می زنند؛ متوجه اشتباه شان بشوند و برای ارضای روحی خود با جان دیگران بازی نکنند.