ملت ایران: به منظور جذب علاقمندان به میراثفرهنگی موزه باستان شناسی قلعه فلک الافلاک تغییر چیدمان داده و برخی از اشیا مربوط به یکی از بزرگترین گنجینه های کشف شده در دنیا در معرض دید علاقمندان قرار داده شده است.

از سوی دیگر نمایش آثار کشف شده در سیمره، بازگشایی محل زندانی شدن آیت الله کاشانی پس از ۷۰ سال و نمایش اسکلت سردار اشکانی از دیگر تغییرات موزه قلعه فلک الافلاک است.

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان در این رابطه گفت: امسال برای اولین بار اشیاء برنزی مکشوفه از محوطه تاریخی سنگ تراشان در موزه باستانشناسی قلعه تاریخی فلک الافلاک خرم آباد به نمایش گذاشته شده است.



سید قاسم قربانی افزود: آثار گچبری به دست آمده از محوطه قلعه گوری سیمره کوهدشت مربوط به دوره ساسانی نیز برای نخستین بار در یکی از ویترین های موزه باستان شناسی قلعه تاریخی فلک الافلاک خرم آباد به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: همچنین نمایش اسکلت سردار اشکانی به همراه تابوت مفرغی چوبتراش در یکی از ویترین های موزه باستان شناسی قلعه تاریخی فلک الافلاک خرم آباد نیز یکی دیگر از اقدامات این اداره کل بوده است.

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان همچنین به بازگشایی محل زندانی شدن آیت الله کاشانی برای بازدید عموم اشاره کرد و بیان داشت: زندان آیت الله کاشانی واقع در قلعه فلک الافلاک برای نخستین بار بعد از قریب به هفتاد سال در معرض دید گردشگران و مهمانان نوروزی قرار گرفت.

قربانی گفت: این محل که در حدود سال ۱۳۲۷ محل زندانی شدن آیت الله کاشانی بوده است و در موزه مردم شناسی قلعه تاریخی فلک الافلاک