به گزارش ملت ایران به نقل از افکارنیوز، عبدالعلی صاحب محمدی معاون در جریان بازدید از واحدها و بررسی نحوه خدمات رسانی راه آهن شاهرود به مسافران نوروزی گفت: با ایجاد ظرفیت ۲۲۳۰۰۰۰ نفر مسافر نسبت به سال گذشته ۱۰.۵% افزایش داشته ایم.

صاحب محمدی همچنین به کیفیت بخشی وضعیت ناوگان مسافربری و راه آهن و بهسازی سکوها، خدمات مسافربری در بخش فرهنگی و… در دو سال اخیر اشاره کرد و اینکه بیش ۱۰۰ واگن جدید وارد ناوگان شده تا یک رقابت سالم بین ناوگان ها ایجاد شود و در جهت ارتقا سطح خدمات و افزایش رضایتمندی هر چه بیشتر مسافران ساخت و بازسازی ناوگان را در دستور کار خود قرار داده است.

اضافه شدن یک قطار دو طبقه به راه آهن شاهرود

مدیر عامل راه آهن گفت: در استان سمنان و شهرستان شاهرود به مقصد مشهد و تهران نیز قطارهایی مجزا اختصاص داده ایم و امروز تصمیم گرفته ایم یک قطار دو طبقه را با امکانات مناسب مانند تلویزیون، مبله و با سرعت بالاتر از قطار های فعلی که فاصله بین شاهرود تا تهران را ۴.۵ ساعت می تواند طی کند را تا اوایل اردیبهشت ماه به راه آهن شاهرود اضافه کنیم

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حال حاضر قطار وسیله سفر برای آحاد جامعه حتی قشر مرفه است گفت: اقدامات اخیر راه آهن موجب ارتقاء سطح ارائه خدمات شده است و همین مساله تقاضا برای مسافرت با قطار را افزایش داده است و امید می رود با کارهای صورت گرفته شاهد پیشرفت هایی در این زمینه باشیم.

یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جابجایی مسافر با قطار

وی افزود: از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مسافر جابه جا شده با قطار ۵۶۱ هزار نفر مربوط به استان تهران بوده و استان های خراسان و خوزستان بعد از تهران بیشترین آمار جابجایی و حجم مسافر را به خود اختصاص داده اند.

صاحب محمدی گفت: برنامه نوروزی قطارهای مسافربری در سال گذشته از ۲۴ اسفندماه آغاز شده و در ۱۵ فروردین ۱۳۹۲ خاتمه می یابد و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در طی این مدت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مسلفر با قطار در سراسر کشور جابجا خواهند شد.

بیش از ۱۰۰۰ آژانس مسئول فروش بلیط

مدیرعامل راه آهن تصریح کرد بلیط به دو صورت آژانس و اینترنتی به فروش میرسد که بیش از ۱۰۰۰ آژانس مسئول فروش بلیط هستند که با اختصاص سهمیه ۷۵% برای فروش اینترنتی استقبال مردم از تهیه بلیط از آژانس ها بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه راه آهن هم اکنون در زمینه ایمنی و محیط زیست و… الگوی سایر بخش های حمل و نقل است تاکید کرد باید با بهبود شرایط به گونه ای عمل کنیم که در زمینه تکریم ارباب رجوع عم به یک الگو تبدیل شویم.