ملت ایران: یروی انتظامی در اطلاعیه ای خط قرمزهای خود در چهارشنبه آخر سال را اعلام کرد.

در بخشی از این اطلاعیه که پایگاه اطلاع رسانی پلیس منتشر کرده است، آمده: " پلیس هیچ گاه با تخلیه هیجان جوانان مخالف نیست و در عین حال آن را بهانه ای برای ایجاد فضایی شاد می داند که البته این امر باید با نظارت و کنترل دقیق خانواده ها باشد تا نگرانی و تجربه تلخی را رقم نزند.

همچنین نیروی انتظامی برای از بین بردن دغدغه خانواده ها، همانند سال های گذشته با تجمعات، مزاحمت برای مردم، اوباشگری، رفتارهای ناپسند و خطرآفرین، ایجاد راهبندان، سد معبر، مزاحمت و پرتاب موادمحترقه و آتش زا، اختلال در نظم و امنیت عمومی و… برخورد قاطع و جدی می کند. "

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

" حمد و سپاس بی پایان خداوندی را که بر ما منت گذاشت و توفیق خدمت به ملت شهید پرور و خداجوی ایران اسلامی را نصیبمان کرد.

خوشبختانه طی چند سال اخیر با هوشمندی و مراقبت خانواده ها و همچنین فعالیت های نیروی انتظامی که همواره در کنار مردم قرار دارد، سوانح و حوادثچهارشنبه آخر سال که رسم دیرین ایرانیان است، کاهش داشته و انشاالله این روند در سال جاری نیز ادامه پیدا کند.

نیروی انتظامی همواره خواستار توجه جدی خانواده ها بر امر پیشگیری از بروز حوادثهولناک است، چراکه کوچکترین حادثه باعثتلخکامی و از بین رفتن شادی عید باستانی می شود.

پلیس هیچگاه با تخلیه هیجان جوانان مخالف نیست و در عین حال آن را بهانه ای برای ایجاد فضایی شاد، می داند که البته این امر باید با نظارت و کنترل دقیق خانواده ها باشد تا نگرانی و تجربه تلخی را رقم نزند.

نگاه نیروی انتظامی به چهارشنبه آخر سال، نگاه اجتماعی است و به هیچ عنوان نگاه امنیتی ندارد؛ تنها خط قرمز پلیس بستن خیابان، میادین، ایجاد مزاحمت و اعمال خارج از دایره عرف و قانون برای شهروندان است.

نیروی انتظامی برای از بین بردن دغدغه خانواده ها، همانند سال های گذشته با تجمعات، مزاحمت برای مردم، اوباش گری، رفتارهای ناپسند و خطر آفرین، ایجاد راهبندان، سد معبر، مزاحمت و پرتاب مواد محترقه و آتش زا، اختلال در نظم و امنیت عمومی و… برخورد قاطع و جدی می کند، چرا که ایجاد امنیت مطالبه بحق آحاد مردم از متولیان برقراری نظم است.

نیروی انتظامی امیدوار است با هوشیاری خانواده ها، همراهی همه مردم و نظارت پلیس، چهارشنبه آخر سال کم حادثه و بی خطر پشت سر گذاشته شود. "