عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران ازافزایش قیمت کرایه هااز ابتدای هفته آینده خبر داد.

ابوالفضل قناعتی با اشاره به اینکه افزایش قیمت کرایه ها پیش از آغاز سال مشخص و زمان اجرای این افزایش نیز تعیین شده بود، گفت: براساس مصوبه شورای شهر ابتدای اردیبهشت زمان تعیین شده برای اعمال افزایش ۲۵ درصدی قیمت تاکسی ها بود اما به دلیل درخواست دولت از شورای شهر به منظور دست نگه داشتن تا اجرای فاز دوم هدفمندکردن یارانه ها منتظر ماندیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پایان هفته جاری به عنوان زمان اعلام شده برای تعیین قیمت سایر حامل های انرژی از جمله بنزین، مشخص شده است، از ابتدای هفته آینده افزایش قیمت کرایه ها براساس قیمت های مشخص شده انجام می شود.

عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه دولت قصد ندارد نرخ بنزین را زیاد بالا ببرد عنوان کرد: علاوه بر این با توجه به اینکه ۷۰ درصد تاکسی ها دوگانه سوز هستند اجرای افزایش ۲۵ درصدی قیمت کرایه تاکسی ها چندان با مشکلی مواجه نخواهد بود، اما در خصوص اتوبوس و مترو باید مسائل مختلف مدنظر قرار گیرد.

قناعتی افزود: مترو برق زیادی مصرف می کند و دولت باید با توجه به قیمت مشخص شده در خصوص برق کمک های لازم را انجام دهد. این در حالی است که باید برای گازوئیل اتوبوس ها نیز کمک های لازم انجام شود تا در این زمینه به مشکل نخوریم هرچند دولت قول مساعد داده تا کمک های لازم را در این زمینه انجام دهد.

به گفته وی، این در حالی است که بنزین ماشین های شخصی در ماه اخیر شارژ نشده اما بنزین تاکسی ها شارژ شده و این نشان دهنده توجه دولت به این موضوع است.

عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه پیش بینی می کنیم در کنار افزایش قیمت کرایه ها و اجرای هدفمندکردن یارانه ها دولت کمک های لازم را در این زمینه انجام دهد، گفت: در صورتی که در این زمینه کمک های مساعد از طرف دولت انجام شود افزایش قیمت کرایه ها با عدد مصوب مدیریت شده و از ابتدای هفته آینده قابلیت اجرا دارد.

محسن پیرهادی - عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران نیز در گفت وگو با ایسنا، در مورد برخورد با افزایش قیمت کرایه تاکسی ها تا پیش از زمان اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها اظهار کرد: تاکنون گزارشی از افزایش غیرمجاز قیمت کرایه ها در سطح شهر نداشته ایم.

وی افزود: آنچه مشخص است افزایش یافتن قیمت ها در تمام زمینه ها و حتی حقوق کارمندان دولت است، اما این افزایش قیمت ها در مورد تاکسی ها و حمل ونقل عمومی انجام نشده و به این علت که نمی توانیم دو بار افزایش قیمت ها را اعمال کنیم باید منتظر اجرای هدفمندی یارانه ها بمانیم.