به گزارش ملت ایران به نقل از فارسرئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از کاهش ۴.۴ درصدی ازدواج در سال ۹۲ و افزایش ۴.۶ درصدی طلاق در این سال نسبت به سال ۹۱ خبر داد.

احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه نشست خبری امروز خود با اعلام این مطلب افزود: اسناد مالکیت برای موسسات دولتی و وزارتخانه ها ۴۵ هزار و ۵۵ سند بوده است که ۱۷ هزار و ۳۸ سند هم برای نهادهای عمومی صادر شده است.

وی افزود: این در حالی است که در سال ۹۲ به میزان ۷ هزار و ۸۵۷ سند برای شرکت های دولتی به چاپ رسیده است.

تویسرکانی همچنین درباره ازدواج و طلاق نیز گفت: مجموع ازدواج های ثبت شده در سال ۹۲ به تعداد ۷۵۷ هزار و ۱۹۷ مورد بوده است که ۴.۴ درصد کاهش نسبت به سال ۹۱ داشته است.

وی افزود: بیشترین کاهش ازدواج در یزد با ۱۶.۷ درصد به ثبت رسیده است و کمترین کاهش در خراسان جنوبی با ۲.۸ درصد بوده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تهران با کاهش ۳.۱ درصدی ازدواج مواجه بوده است.

تویسرکانی درباره طلاق نیز گفت: مجموع طلاق ها در سال ۹۲ به تعداد ۱۵۸ هزار و ۷۵۳ مورد بوده که ۴.۶ درصد رشد داشته در مقایسه با سال ۹۱.

وی افزود: بیشترین رشد طلاق در بوشهر با رشد ۱۵.۶ درصد و کمترین میزان طلاق در فارس با کاهش ۱۵.۳ درصدی رخ داده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: افزایش طلاق در استان تهران از میانگین کشوری که ۴.۴ بوده کمتر است و ۱.۸ درصد افزایش داشته است.

وی درباره علل وقوع طلاق نیز گفت: بیشترین دلیل طلاق دخالت خانواده ها، عدم تحقق شروط ضمن عقد، اعتیاد و فقر مالی برآورد شده است.

تویسرکانی گفت: در سال ۹۲ در مجموع ۲۰ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۲۴۹ سند از سوی دفاتر اسناد رسمی صادر شد که بیشترین اسناد صادره مربوط به وکالت نامه بوده ۳۱ درصد است.