به گزارش ملت ایران به نقل از ایلنا، عبدالرضا امیدوار شهری گفت: طی روز پنجشنبه در سواحل دریای خزر دمای هوا به طور قابل توجه کاهش خواهد یافت. این کاهش دما در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وی افزود: این کاهش دما با توجه به افزایش دمایی که پیش از این در این استان ها بوده است موجب شده تا وضعیت به شرایط عادی برگردد.

امیدوار شهری اضافه کرد: در بیشتر نقاط کشور به جز سواحل دریای خزر، در ارتفاعات البرز مرکزی برخی نقاط خراسان شمالی و خراسان رضوی امروز و فردا بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

به گفته وی، هم اکنون آسمان تهران نیمه ابری است و در ارتفاعات البرز احتمال بارش پراکنده باران وجود دارد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هوا شناسی یادآور شد: هم اکنون دمای هوای کلانشهر تهران ۲۴ درجه سانتیگراد است که پیش بینی می شود این روند طی روز جمعه و شنبه ادامه یابد و به ترتیب به ۲۶ و ۲۷ درجه سانتیگراد برسد.

امیدوار شهری بیان داشت: وزش باد در این کلانشهر قابل ملاحظه نخواهد بود.

وی با بیان اینکه استان های واقع در مناطق جنوب کشور بارش باران نخواهند داشت، ادامه داد: در این میان بخش های شمالی استان خراسان رضوی بارش پراکنده باران خواهد داشت.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هوا شناسی، پیش بینی می شود سامانه بارشی جدید از اواخر روز شنبه از سمت غرب وارد کشور شود. بر همین اساس طی روز یکشنبه غالب استان های واقع در نوار غربی کشور بارش پراکنده باران خواهند داشت.

امیدوار شهری خاطر نشان کرد: این استان ها شامل آذربایجان غربی، کردستان، کرمان، ایلام و خوزستان می شود البته مناطق جنوب غرب کشور با توجه به ورود این سامانه با وزش باد و گرد و غبار همراه خواهد بود.