کارشناسسازمان هواشناسیگفت: تهران فردا اندکی خنک‌تر می‌شود و شاهد کاهش نسبی دما خواهیم بود.

امین‌حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی، در خصوصآخرین وضعیت هوایکشور اظهار داشت: از بعداز ظهر امروز برای شمال شرق و جنوب شرق افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌کنیم.

وی ادامه داد: از بعدازظهر امروز به تدریج از سمت شمال غرب، غرب، دامنه جنوبی البرز و سواحل شمال افزایش ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز جنوب غرب و مناطقی از غرب شاهد وزش باد و گرد و خاک خواهد شد که دور از انتظار نیست که بر اثر باد و گردوخاک در این مناطق شاهد کاهش دید افقی و کیفیت هوا باشیم.

نقشینه اظهار داشت: فردا بارش‌ها به دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس و جنوب غرب و نواحی مرکز و به تدریج شمال شرق و شرق می‌رسد.

وی ادامه داد: چهارشنبه نیمه غربی کشور شاهد کاهش ابر و نیمه شرقی کشور شاهد ابرناکی و رعد و برق بوده و این امر ادامه دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: پنج شنبه بارش‌ها در شمال شرق و شرق ادامه داشته و به تدریج سامانه بارشی از مرز شرقی کشور خارج می‌شود.

نقشینه عنوان کرد: از چهارشنبه نیمه شمالی کشور شاهد کاهش نسبی دما خواهد بود که انتظار می‌رود تهران نسبت به امروز ۵ درجه برای چهارشنبه کاهش دما داشته باشد.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: تهران امشب بارش پراکنده و فردا رگبار و رعدو برق و وزش باد خواهد داشت و چهارشنبه صبح تا ظهر بارش رگباری و در اوایل شب کاهش ابر رخ می‌هد.

وی خاطرنشان کرد: امروز پیشینه هوای تهران ۲۷ درجه و فردا اندکی خنک‌تر می‌شود و چهارشنبه صبح به دلیل رگبار به ۲۱ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد، در واقع تهران خنک‌تر می‌شود.