سعید اوحدی روز یکشنبه ۳۱ فروردین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: براین اساس زائران می‌توانند از ششم اردیبهشت ماه برایپرداخت قسط دوم هزینه سفر به حج۹۳ به کاروان‌های مربوطه مراجعه کنند.

رییسسازمان حج و زیارتمدت زمان پرداخت قسط دومهزینه سفر به حجسال ۹۳ را یک هفته عنوان کرد و گفت: پرداخت نکردن قسط دوم در مدت یاد شده، به منزله انصراف از تشرف به زیارت خانه خدا در حج سال جاری خواهد بود.

اوحدی با یادآوری اینکه پیشتر هفته اول اردیبهشت ماه زمان پرداخت قسط دوم هزینه سفر به حج ۹۳ اعلام شده بود گفت: امسال برای نخستین بارهزینه سفر به حج تمتع در دو قسط از زائران دریافت می‌شود که قسط اول پنج میلیون تومان بود و اسفند سال گذشته از زائران دریافت شد.

رییس سازمان حج و زیارت افزود: مبلغ قسط دوم مابه التفاوت قسط نخست با درجه قیمتی کاروان انتخاب شده است.

وی حداقل و حداکثر هزینه سفر به خانه خدا در حج امسال را هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: کف قیمت‌ها نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده اما سقف قیمت‌ها حدود ۲۵۰ هزار تومان افزایش یافته که علت آن افزایش نرخ ارز است.

به تازگی نیز رییس سازمان حج و زیارت در نامه دیگری به وزیر حج عربستان سعودی درخواست افزایش دو هزار نفری سهمیه ایران در حج امسال را کرده است.

سهمیه ایران در حج امسال مانند سال گذشته حدود ۶۴ هزار نفر است.