فاطمه گودرزی اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در برخی مناطق سواحل دریای خزر، دامنه های شرقی البرز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده و رعد و برق پیش بینی می شود که به تدریج از مقدار ابرها در این مناطق کاسته خواهد شد.

کارشناس سازمانهواشناسیافزود: پیش بینی می شود که فردا در جنوب شرق و شرق کشور افزایش ابر و در ساعات بعد از ظهر بارش پراکنده و وزش باد در مناطق مزبور رخ دهد.

وی یادآور شد: از اواخر وقت فردا با ورود یک سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور ابرناکی، رگبار و رعد و برق شروع شده و به تدریج در روز دوشنبه دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر را نیز فرا می گیرد.

گودرزی بیان داشت: این وضعیت روز سه شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس، برخی مناطق جنوب غرب و نواحی مرکزی و به تدریج شمال شرق و شرق کشور نیز رخ خواهد داد.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، در دو روز آینده خلیج فارس به سبب وزش باد شدید مواج پیش بینی می شود.

وی درباره شرایط جوی تهران گفت: آسمان تهران امروز نیمه ابری همراه با بارش پراکنده باران خواهد بود که پیش بینی می شود تا اواخر وقت امروز به تدریج شاهد کاهش ابر باشیم.

گودرزی با اشاره به وزش باد در پایتخت، خاطرنشان کرد: بیشینه و کمینه دمای هوای تهران طی امروز برابر ۲۶،۱۶ و فردا ۲۷ و ۱۷ پیش بینی می شود.