کارشناسسازمان هواشناسیبا بیان اینکه به سبب وزش باد از اواخر وقت امروز و طی فردا در عراق، مناطق واقع در غرب و جنوب غربی ایران شاهد گرد و غبار خواهند بود، گفت: از ساعت های پایانی فردا تهران بارانی می شود.

فریبا گودرزی با بیان اینکه امروز آسمان تهران کمی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود، اظهار داشت: از اواخر وقت فردا آسمان این کلانشهر نیمه ابری همراه با بارش پراکنده باران و رعد و برق خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی همچنین با اشاره به روند افزایش دمای هوا در کشور، بیان داشت: تا روز چهارشنبه دمای هوا در پایتخت روند افزایشی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: طی روز جاری در مناطق واقع در شرق کشور شاهد وزش باد با سرعت قابل ملاحظه خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان داشت: از اواخر وقت امروز و سه شنبه در اردبیل و غرب سواحل دریای خزر افزایش دما و وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می شود.

گودرزی همچنین از ورود سامانه جدید بارشی به کشور خبر داد و بیان داشت: به سبب فعالیت این سامانه بارشی از روز سه شنبه تا جمعه در غرب، دامنه های جنوبی البرز و شمال غرب کشور بارش پراکنده همراه با وزش باد و گاهی رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد.

وی گفت: از اواخر وقت امروز و سه شنبه به سبب وزش شدید باد بر روی کشور عراق، آسمان قسمت های غرب و جنوب غرب کشور شاهد گرد و خاک خواهد بود، ضمن آنکه سرعت وزش باد در استان سیستان و بلوچستان ۱۵ متر بر ثانیه پیش بینی می شود.