سرهنگ اردشیر جمشیدی راد روز چهارشنبه به راه اندازیسامانه پیامکی۱۱۰۱۲۰ اشاره کرد و گفت: چنانچه تخلفی از سوی راننده ناوگان عمومی سربزند مسافران می توانند با بیان نوع تخلف حادثه ساز وی از طریق این سامانه، شماره نصب شده در داخل ماشین را به پلیس راه اطلاع و بلافاصله منتظر نتیجه خبر خود باشند.
او گفت: موضوع توسط مرکز پیام به نزدیک ترین پاسگاه ابلاغ و پاسگاه نیز از طریق نزدیک ترین تیم گشت مستقر در جاده تخلف ثبت شده را بررسی می کند. با توجه به راه اندازی دوربین های ثابت کنترل سرعت در آزادراه قم - تهران و قم - کاشان، هرگونه تخلف رانندگان توسط پاسگاه و یا تیم های گشت بررسی و کنترل خواهد شد.
جمشیدی راد در ادامه، از آمادگی پلیس راه در طرح نوروزی خبر داد و گفت: در این طرح ضمن گرفتن تست اعتیاد از رانندگان ناوگان عمومی و همچنین رانندگان خودروهای شخصی متخلف، وسایل نقلیه حادثه ساز به پارکینگ منتقل خواهند شد.
او گفت: حضور ماموران نامحسوس در ناوگان عمومی به عنوان مسافر از دیگر برنامه های پلیس راه استان در این ایام است که در کنار آن ها از بازرسان نامحسوس افتخاری نیز استفاده می شود. خودروهایی که خلافی بالای ۱۰ میلیون ریال دارند و در سیستم ثبت شده باشد از تردد آن ها جلوگیری می شود.
رییس پلیس راهاستان قم گفت: در ایام نوروز تخلفات حادثه ساز اعم از سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ، نقص سیستم روشنایی، عدم رعایت حق تقدم و حرکت در شانه راه، در صورتی که خودرویی دو تخلف هم زمان مانند سرعت غیرمجاز و حرکت در شانه راه داشته باشد به مدت ۷۲ ساعت توقیف و پس از سیر مراحل قانونی ترخیص خواهد شد.