به گزارش ملت ایران، استاندار کرمان گفت: با راه اندازی زورخانه بین المللی می توانیم در کرمان میزبان مسابقات بین المللی و دوره های آموزشی جهانی باشیم.

اسماعیل نجار در نشست با ورزشکاران، پیشکسوتان و اعضای هیات ورزشهای پهلوانی گفت: استان کرمان دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی در این رشته ورزشی است بطوریکه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای علاقه مندان بسیاری دارد و به همین دلیل ۱۰ میلیارد ریال را برای احداث۱۰ زورخانه در نقاط مختلف استان اختصاص داده ایم که کار آغاز شده است.

وی ادامه داد: اگر چه براساس برنامه قرار است زورخانه بین المللی کرمان تا سال آینده به بهره برداری برسد اما مطمئنا با کمک پیشکسوتان ورزش استان با تملک مالی خوب می توانیم این زورخانه را تا پایان امسال افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه زورخانه فضای بسته ای دارد و به همین دلیل مکان مناسبی برای ورزش بانوان خواهد بود، بر لزوم راه اندازی این ورزش برای بانوان تاکید کرد.

نجار گفت: اگرچه برخی افراد و رسانه ها واکنش هایی را در این رابطه انجام دادند، اما با توجه به اینکه این کار در تهران آغاز شده می تواند در کرمان نیز انجام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز در این نشست گفت: امسال تنها با ۲۰ درصد تخصیص اعتباری که داریم و پنج درصدی که پول در خزانه وجود دارد، می توانیم حدود ۵۰ میلیون تومان اعتبار برای این زورخانه جذب کنیم که برای ادامه آن نیاز به حمایت داریم.

محمد فولادی گفت: کار احداثزورخانه بین المللی کرمان با ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار از سال ۸۸ آغاز شده و در ادامه برای تکمیل آن نیاز به ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار است.

خبرگزاری ایسنا