ملت ایران: در پی بارش برف و کولاک در ۱۰ استان کشور مهم‌ترین راه‌های ارتباطی کشور با مشکل تردد روبرو هستند که مسافران در صورت لزوم باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

به گزارش ملت ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران، در استان گیلان محور آستارا به اردبیل، گردنه حیران و اسالم به خلخال به علت بارش برف با مشکل تردد روبرو است.

براساس این گزارش؛ در استان کرمانشاه محور روانسر – پاوه – بیستون و سنقر تردد فقط با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است. در استان آذربایجان شرقی تمامی محورها باز است، ولی تردد بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست.

همچنین در استان آذربایجان غربی محور مهاباد به سردشت مسدود است و بعضی محورهای فرعی این استان نیز به علت بارش برف شدید بسته است. محور اردبیل اسالم - سرچم نیز با کولاک شدید روبرو است.

بنابراین گزارش؛ محور اصفهان - سمیرم نیز با بارش برف شدید و کولاک روبرو است. محور کرج به چالوس نیز در پی بارش برف شدید مسدود است. استان مازندران هم با بارش خفیف برف تردد را در استان با مشکل روبرو ساخته است.

در محور کرج به قزوین نیز تردد در پی بارش برف نیمه سنگین است. محور قم به سلفچگان به علت ریزش برف تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست. محور اراک – ازنا نیز به علت بارش برف و عدم دید کافی مسدود است.

همچنین بارش باران در استان کرمان نیز تردد را با مشکل روبرو ساخته و جاده لغزنده است.

براساس این گزارش؛ پلیس راهنمایی و رانندگی از مردم خواسته است که از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در صورت مسافرت لوازم ایمنی اعم از زنجیرچرخ، مواد غذایی، سوخت و … را با خود به همراه داشته باشند.

همچنین تاکید می‌شود؛ پلیس راهنمایی و رانندگی از تردد اتومبیل‌هایی که زنجیرچرخ به همراه نداشته باشند، جدا خودداری خواهد کرد.