موضوع رعایت حجاب و شئونات اسلامی در اماکن عمومی به خصوص مراکز و اداراتی که در طول روز با ارباب رجوع فراوانی روبه رو هستند از جمله مسائلی بوده است که از ابتدای مطرح شدن جریان انقلاب فرهنگی در کشورمان مورد تاکید بسیاری قرار گرفته است اما به نظر می رسد با گذشت سال های متمادی از تصویب قانون حجاب؛ هنوز به این مسئله در مراکز خصوصی به طور کامل توجهی نمی شود.
در سال ۸۴، راهکارهای قانونی برای بحثحجاب و عفاف در مراکز عمومی تنظیم شد و بنا بر ابلاغ رئیس‌جمهور وقت؛ نیروی انتظامی موظف شد راهکار‌هایی که حجاب و عفاف برای این نیرو معین کرده است را در جامعه اجرا کند؛ از طرفی در سیزدهم دی ماه سال ۱۳۸۴ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح حجاب و عفاف تصویب شد که به موجب آن بسیاری از نهادها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها اعم از دولتی و غیردولتی موظف شدند اقداماتی را برای تحقق این طرح انجام دهند.
با این حال در شرایطی که بسیاری از وزارتخانه ها ومراکز دولتی این طرح را به طور جدی دنبال کرده اند اما بی اعتنایی به این طرح در بسیاری از مراکز غیر دولتی کار را به جایی رساند که روحانیون مجلس شورای اسلامی در برهه ای از زمان با ۴ وزیر " فرهنگ و ارشاد اسلامی "، " آموزش و پرورش، " علوم " و " بهداشت و درمان " درباره طرح گسترش فرهنگ و عفاف دیدار کردند تا راهکار جدی برای این موضوع پیدا شود.
در همین راستا نوک پیکان انتقادات بیش از همه به سمت وزارت بهداشت و درمان کشیده شد و نمایندگان مجلس هم نسبت به بی حجابی در بیمارستانها به وزیر بهداشت تذکر دادند؛ در همین رابطه برخی از اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت حجاب در کشور اعلام کردند: " متاسفانه بدحجابی و بی‌حجابی یکی از مسائلی است که باعثجریحه‌دار شدن دل خانواده‌های متدین و شهدا شده است و باید هرچه سریعتر به این مورد رسیدگی شود. "
با اینحال مرضیه وحید دستجردی معتقد است که کادر پرستاران و پزشکان به دلیل داشتن پوشش های مخصوص نیازی به پوشیدن لباس ویژه در قالب این طرح ندارند.
وزیر بهداشت و درمان در این رابطه می گوید: پوششی که هم اکنون در مراکز درمانی و بیمارستانی از سوی پزشکان و پرستاران وجود دارد در حقیقت علامت حجاب و عفاف است.

اولتیماتوم رادان به بیمارستان‌های خصوصی درباره کروات و آرایش پرسنل
تازه ترین اقدام هم برای جلوگیری از بی حجابی لجام گسیخته در بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی در کشور توسط جانشین فرمانده نیروی انتظامی مطرح شد که خبر از برخورد شدید پلیس با این معضل در آینده ای نزدیک داشت.
نیروی انتظامی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که: پلیس با بیمارستان و شرکت های خصوصی که به طور سازمان یافته پرسنل آن از آرایش های غلیظ و کراوات استفاده می کنند برخورد خواهد کرد.
با تمام این تفاسیر کافی است تا برای انجام دادن یک کار کوچک درمانی سری به این مراکز خصوصی بزنید تا متوجه آلودگی بصری ناشی از رژه پرستاران و پرسنل بی حجابی شوید که در این بیمارستان ها جلوی چشمان شما قدم می زنند.
خبر های رسیده از این برخی بیمارستان های گران قیمت در بالای شهر تهران؛ حکایت از پول و هزینه های اضافه تری دارد که مسئولین این بیمارستان ها از خانواده بیماران به دلیل ارائه سرویس های ویژه به خصوص حضور پرستاران و پرسنل زیبا به بهانه تغییر روحیه در حال بیماران می گیرند.
به هر حال به نظر می رسد ادامه دار شدن چنین وضعیت تاسف باری در مراکز خدمات درمانی خصوصی در دراز مدت بی شک به نوعی ضد ارزش و بدعت تبدیل خواهد شد که طبق یک اصل روانشناسی یک ضد ارزش در جامعه در اثر بی توجهی به رشد آن به یک خرده ارزش و در نهایت به یک ارزش تبدیل خواهد شد که در صورت رخ دادن این عمل آثار زیانباری را به همراه خواهد داشت