مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمانهواشناسیکشور نسبت بهبارشبرفوباراندر حداقل ۱۲ استان کشور هشدار داد.
احد وظیفه گفت: سامانه بارشی که از جنوب غرب وارد کشور شده است سبب بارش برف و باران در حداقل ۱۲ استان کشور از بعدازظهر دوشنبه می شود.بر این اساس در روز دوشنبه بارش برف و اختلال در تردد در استانهای لرستان، نیمه شرقی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و شمال کرمان و بارش باران در استانهای بوشهر، جنوب فارس و جنوب کرمان پیش بینی می شود که می تواند سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و آب گرفتگی معابر را در پی داشته باشد.
مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: همچنین در روز سه شنبه نیز بارش باران در استانهای هرمزگان، جنوب کرمان و بارش برف و باران در شمال و جنوب سیستان و بلوچستان سبب اختلال در تردد و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها خواهد شد و این سامانه در روز چهارشنبه نیز سبب بارش باران و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در جنوب سیستان و بلوچستان و غرب هرمزگان، همچنین بارش برف و اختلال در تردد در استانهای چهال محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، لرستان، غرب اصفهان، مرکزی و همدان می شود.
او درباره هوای تهران گفت: بر این اساس در روز سه شنبه آسمان پایتخت نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات با بارش برف پیش بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز بدون تغییر نسبت به دوشنبه به ۷ - و ۲ - می رسد. همچنین در روز چهارشنبه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری در ارتفاعات بارش پراکنده بتدریج کاهش ابر در پاره ای نقاط وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دمای تهران در این روز ۷ - و صفر خواهد رسید.
وظیفه همچنین دراین باره به فارس گفت:آسمان پایتخت از ساعات پایانی امروز ابری می شود به طوری که پیش بینی می شود تا روز چهارشنبه شاهد بارش ۷ تا ۸ سانتی متری برف در این کلانشهر باشیم.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره تغییرات دمایی در کشور گفت: هوای سرد تا اواخر هفته جاری در کشور و تهران حاکم خواهد بود.شب گذشته شمال شرق کشور سردترین دمای هوا را تجربه کرده است، این امر به شکلی است که دمای هوا در مشهد شب گذشته به منفی ۱۷درجه سانتی گراد رسید.