یک کارشناسهواشناسیبا بیان اینکه اواسط هفته جاری تهران بارانی می شود، گفت: دمای هوایتهرانامشب به۷درجهسانتی گراد زیر صفر می رسد.

محمد اصغری اظهار داشت: تا سه روز آینده هوای سرد در اکثر مناطق کشور به خصوص مناطق شمالی پایدار و ماندگار خواهد بود.

یک کارشناس هواشناسی افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی پیش بینی می شود، طی روز جاری شاهد بارندگی در خراسان شمالی، خراسان رضوی، گلستان، سواحل شمالی، دامنه های البرز، ارتفاعات تهران، سمنان، زنجان، قزوین و البرز باشیم.

وی با بیان اینکه غالب بارندگی در سواحل کشور به صورت باران است، ادامه داد: امروز بارندگی ها در مناطق جنوب شرق کشور از جمله هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی به شکل رگبار و رعد و برق ظهور می کند.

وی با بیان اینکه طی روز یکشنبه از شدت بارندگی ها در سواحل کشور کاسته می شود، ابراز داشت: بارندگی ها طی روزهای آینده در شرق و جنوب شرق کشور ادامه خواهد داشت.

اصغری در ادامه از ورود موج جدید سرما به کشور خبر داد و گفت: این موج بارشی طی روز دوشنبه هفته جاری وارد کشور می شود و با بارش برف و باران در مناطق غرب و جنوب غرب کشور همراه خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی ابراز داشت: بر همین اساس پیش بینی می شود از بعدازظهر دوشنبه گستره بارش ها به مرکز کشور از جمله تهران کشیده شود.

وی درباره تغییرات دمایی یادآور شد: دمای هوای امروز پایتخت ۴درجه زیرصفر بود که پیش بینی می شود امشب و فردا شب دمای هوا در این کلانشهر به ۶ و ۷ درجه سانتی گراد زیر صفر برسد.