ملت ایران:اخیرا یک دختر بچه مدرسه ای در پاکستان توسط تندروهای مذهبی مشهور به وهابیون مورد ضرب گلوله واقع شده است که حال وی وخیم گزارش شده است. این دختر ۱۴ ساله که یک دانش آموز ممتاز دبیرستانی است " مالالا یوسفزا " نام دارد.

به گفته پلیس سه مرد در ارتباط با این تیر اندازی دستگیر شده اند که بین سنین ۱۷ تا ۲۲ سال هستند اما نفر اصلی این باند مردی به نام عطاء الله است که همچنان فراری است.


در پاکستان این گروه افراطی مخالف حضور و فعالیت زنان در اجتماع هستد و با انجام این حرکات قصد در ایجاد نا امنی و رعب و وحشت در میان زنان فعال در عرصه علم و سیاست در این کشور دارند.
این گروه به دلیل اینکه این دختر در عرصه علم و دانش دختر موفقی بوده است و آینده درخشانی برایش پیش بینی میشده است وی را مورد حمله قرار داده است تا درس عبرتی برای دیگر دختران باشد.
او بعد از این حمله تروریستی سریعا به بیمارستان منتقل شد اما حال عمومی وی وخیم گزارش شده است دختران پاکشتانی در مدارس مختلف این کشور در واکنش به این اقدام وحشیانه ضمن برپایی تظاهرات و مراسم دعا برای بهبودی این دختر بیگناه این حرکت وهابیون را به شدت محکوم کرده اند.