محمود واعظی از تشکیل کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه با حضور وزرا و برخی اعضای اصلی خبر داد و اظهار داشت: با توجه به رویکرد دولت تدبیر و امید لازم بود جلسه ای تشکیل می شد و رویکردها و سیاستهای دولت جدید به اطلاع سایر اعضای کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه می رسید.

وی با تاکید بر اینکه در این جلسه بر اصول کلی تفاهم وجود داشت اضافه کرد: براساس این تفاهم مقرر شد سایت های ضد دین یا غیر اخلاقی که معمولا مورد مخالفت عموم مردم و خانواده ها است محدود شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتادامه داد: از این رو باید تلاش بر این باشد که سایتهایی که مفسده انگیز نیست و مورد نیاز مردم برای افزایش آگاهی است دچار مشکل نشود.

وی در مورد نرم افزارهای ارتباطی تلفن همراه نیز گفت: استفاده از این نرم افزارها مشکلی ندارد، مگر اینکه حریم خصوصی افراد را مورد تهاجم قرار دهد که البته آن هم، اگر در نرم افزاری بخشی از آن اشکال داشته باشد فقط همان بخش غیر فعال و سایر بخش های آن قابل استفاده باشد.

به گفته واعظی نظر کارگروه در گذشته این نبوده که هیچ شبکه ای به دلیل ملاحظات اقتصادی و درآمدزایی برای اپراتورها بسته شود و در آینده نیز نخواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد که با روحیه تفاهم که در جلسه وجود داشت تصمیمات مورد رضایت مردم باشد.