ملت ایران:فرهاد دانشجو در گفتگو با خبرنگار مهر با تکذیب برخی اخبار و شایعات در خصوص افزایش ۱۵ تا ۲۳ درصدی نرخ شهریه دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: ۹۰ درصد دانشجویانی که در سال تحصیلی جدید به کلاسهای درس دانشگاه آزاد وارد خواهند شد یعنی رقمی حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر، دانشجویان ورودی سالهای گذشته هستند که علیرغم مجوز وزارت علوم هیچ افزایش شهریه ای نخواهند داشت.

وی درباره شهریه دانشجویان جدیدالورود تاکید کرد: به طور کل می توان اعلام کرد که شهریه این دسته از دانشجویان هم افزایش نیافته اما تنها کارمزد شهریه ها بین ۳ تا ۵ درصد افزایش یافته است.

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علیرغم اینکه در سالهای گذشته شهریه دانشگاه آزاد بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش می یافت، در سال تحصیلی جدید با وجود تورم ۲۳ درصدی و افزایش حقوق اعضای هیأت علمی، شهریه ها افزایش نیافت و وعده ریاست دانشگاه آزاد برای کاهش شهریه خیلی زودتر محقق شد.

دانشجو در ادامه اعلام کرد که دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد هم از وام ۱۰ میلیون تومانی برای پرداخت شهریه بهره مند می شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد که دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته نیز از سال تحصیلی جدید شامل ۲۰ درصد تخفیف شهریه شدند.