یکی از مقامات واتیکان نسبت به اقدامات صهیونیست‌های تندرو علیه مسیحیان ساکن سرزمین‌های اشغالی ابراز نگرانی کرده و گفته که یهودیان ارتدوکس افراطی، هر روز به روحانیون مسیحی توهین می‌کنند.

به گزارش جام نیوز، دیلی‌تلگراف نوشت: کشیش " پیرباتیستا پیزابلا " نماینده واتیکان و متولی امور مسیحیان سرزمین فلسطین، می‌گوید: در مدارس یهودیان ارتودوکس افراطی، به دانش‌آموزان به عنوان یک الزام اعتقادی گفته می‌شود که در صورت برخورد با هر یک از مقامات کلیساهای مسیحی، با آن‌ها بدرفتاری کنند.

به گفته پیزابلا، این آموزش‌ها منجر به آن شده تا یهودیان ارتدوکس افراطی، هر روز به روحانیون مسیحی توهین کنند. پیزابلا و دیگر رهبران مسیحیان سرزمین‌های اشغالی در بیانیه‌ای آورده‌اند: " متاسفانه، آنچه که در " لاترون " اتفاق افتاد، تنها حمله‌ای دیگر از مجموعه حملاتی است که مدت‌هاست علیه مسیحیان و محل‌های عبادت آن‌ها انجام می‌شود. چه نوع نفرتی از مسیحیان در مدرسه و خانه به آن‌ها منتقل شده؟ وقت آن رسیده که مسئولان برای پایان دادن به این خشونت‌های بی‌معنی اقدامی کنند؟ ". پیزابلا پیش از این، در اوایل سال نیز با ارسال نامه‌ای به " شیمون پرز " رئیس رژیم‌صهیونیستی، خواستار اقدامی در این زمینه شد، که به گفته پیزابلا، تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

رفتارهای نژادپرستانه از صهیونیست‌ها دور از انتظار نیست زیرا عوادیا یوسف که خاخام ارشد آن‌هاست، با توهین‌های بی‌شرمنه ای، قوم‌هایی را شیطان و عده‌ای را مار خطاب کرده و برای نابودی آن‌ها دعا کرده بود، مسلما، با چنین شرایطی یهودیان عادی هم از بزرگان خود یاد خواهند گرفت.