کارشناسهواشناسیبا اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور، گفت: به سبب ورود این سامانه بارشی شاهدبارش برف و باراننسبتاً گسترده در برخی مناطق کشور خواهیم بود؛ ضمن آنکه شرایط کیفی هوای تهران در اوایل هفته آینده بهبود می یابد.

محمد اصغری با اشاره به ورود سامانه بارشی ضعیف به کشور، اظهار داشت: با ورود این سامانه بارشی به کشور برخی مناطق شمال آستارا، مشهد، کرمانشاه شاهد بارش باران می شوند.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه نقده در استان آذربایجان غربی، آلاشت، خرم دره و مشهد به موجب ورود این سامانه بارشی، برفی می شوند، افزود: به طور کلی طی روزهای آینده شاهد بارش پراکنده برف و باران در برخی مناطق کشور خواهیم شد.

وی با بیان اینکه خاصیت عمده این سامانه بارشی وزش باد است، اضافه کرد: این امر موجب شده است که هوای تهران شرایط سالم تری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی هم اکنون در نیمه شرقی کشور فعال شده است گفت: فردا برای تهران جوی آرام پیش بینی می شود.

اصغری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بعداز ظهر جمعه شاهد ورود موج جدید بارشی به کشور خواهیم شد، گفت: این موج بارشی از جنوب و جنوب غرب وارد کشور می شود و بیشترین تأثیر خود را در نیمه جنوبی می گذارد.

وی اظهار داشت: بر همین اساس پیش بینی می شود که در اوایل هفته آینده شاهد بارش برف و باران نسبتاً گسترده در کشور باشیم.

به گفته اصغری، از اواخر روز جمعه استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، جنوب کردستان بدون شک شاهد بارندگی خواهند بود.

وی افزود: شنبه هفته آینده استان های لرستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و کرمان و به طور کلی استان های واقع در نیمه جنوبی کشور بارندگی را تجربه می کنند.

اصغری درباره بارش باران در تهران، بیان داشت: بارش باران در اوایل هفته آینده در این کلانشهر دور از انتظار نیست اما آنچه که می توان به طور قطع در مورد آن گفت این است که اوایل هفته آینده به سبب ورود سامانه جدید بارشی که با وزش باد عمودی همراه است، هوای تهران از لحاظ کیفی شرایط مساعدی را تجربه می کند.

کارشناس هواشناسی یادآور شد: از بعدازظهر روز پنج شنبه و جمعه شاهد روند محسوس افزایش دمای هوا در سواحل کشور خواهیم شد، بر همین اساس لازم است که مسافران پیش از خروج از جنگل ها از خاموش بودن آتش ها مطمئن باشند.

وی خاطرنشان کرد: روز جمعه در ساعت بازی تیم های استقلال و پیروزی دمای هوای تهران ۸ تا ۱۰درجه سانتی گراد است، همچنین شاهد وزش باد با سرعت ۲متر بر ثانیه خواهیم بود.