بهرام غیبی تصریح کرد: این اقلام شامل ۶۷۰ دستگاه چادر امداد، ۱۳۰ تخته موکت، ۸۰۰ تخته پتو، ۱۰۰ کیسه جسد، دو هزار و ۶۶۴ قوطی کنسرو، ۱۰ هزار و ۴۰۰ بسته مواد غذایی، ۱۰ هزار بطری آب و ۳۸۰ کارتن ظروف است.

وی افزود: همچنین ۵۰۰ کیلو قند، ۳۰۰ کیلو چای، یک تن برنج و ۶۵۷ بطری روغن ۹۰۰ گرمی به مناطق حادثه دیده فرستاده شده است.

مدیر کل هلال احمر استان تصریح کرد: ۲۵ دستگاه خودرو نیز برای تسریع انتقال مصدومان و مجروحان به شهرستان اهر ارسال شده و در حال ارائه خدمات است.

ارسال۱۱کامیون اقلام غذایی از اردبیل

امدادگران اعزامی اردبیل به مناطق زلزله دیده به ۱۳۰ نفر افزایش یافت

این مسئول تاکید کرد: با توجه به افزایش نیاز امدادرسانی بویژه در بخش درمانی نیروهای امدادی اعزامی هلال احمر به مناطق حادثه دیده زلزله تبریز به ۱۳۰ نفر افزایش یافت.

به گفته وی در حال حاضر چهار رئیس شعبه به همراه ۱۳۰ امدادگر و نجات گر در محل حادثه در مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی حضور دارند.

غیبی با بیان اینکه فرماندهی عملیات امداد و نجات شهرستان اهر به استان اردبیل واگذار شده است، متذکر شد: نیروهای امدادی از شهرستانهای پارس آباد، گرمی، نیر، نمین، سرعین و اردبیل به منطقه اعزام شده است.

وی تصریح کرد: هر یک از شهرستانها مسئولیت بخشی از عملیات را بر عهده گرفته تا با بسیج امکانات بتوان در کمترین فرصت بهترین خدمات را ارائه داد.

این مسئول یادآور شد: نیروهای امداد اعزامی استان آذربایجان غربی مستقر در ورزقان و نیروهای امداد استان اردبیل مستقر در شهرستان اهر است.

استقرار نیروهای امدادی در مشگین شهر

وی با تاکید به اینکه در مشگین شهر تخریبی مشاهده نشده است، عنوان کرد: در حال حاضر خسارات مادی در مشگین شهر بیشتر در مناطق روستایی است و تعداد چهار مصدوم از این شهرستان گزارش شده است.

غیبی متذکر شد: رئیس شعبه شهرستان مشگین شهر به همراه نیروهای هلال احمر این شهرستان در آماده باش کامل بوده و اقدامات امدادی لازم را انجام می دهند.