به گزارش ملت ایران به نقل از خبرآنلاین، سازمان هواشناسی اعلام کرد که از روز شنبه شدت سرما افزایش پیدا می کند و از عصر یکشنبه یک سامانه بارش از جنوب غرب، غرب دامنه های جنوبی و مرکزی زاگرس وارد کشور می شود.
این سامانه بارش سبب می شود که بتدریج از روز دوشنبه در نیمه غربی و جنوب کشور و از روز سه شنبه در نیمه جنوبی کشور بارش برف و باران را شاهد باشیم.
در روز شنبه استان های چهارمحال بختیاری و اردبیل با حداقل دمای ۱۶ و ۱۳ درجه زیر صفر سردترین استان های کشور هستند و هرمزگان و بوشهر با حداکثر دمای ۲۳ و ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم ترین استان های کشور خواهند بود.
همچنین روز دوشنبه برف و باران در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، بوشهر، فارس و هرمزگان و در روز سه شنبه در استان های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است.
بدین ترتیب آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب بارش برف و باران در این مناطق طی دوشنبه و سه شنبه پیش بینی می شود.

هوای تهران
فردا شنبه آسمان تهران کمی ابری است اما بارش باران نداریم. حداقل و حداکثر دما در این روز ۲ - و ۷ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز یکشنبه هم حداقل و حداکثر دما در این روز به یک و ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد. اما در روزهای آینده بارش باران نداریم و امکان آلودگی هوا هم وجود دارد.