به گزارش ملت ایران به نقل از پایگاه خبری پلیس، مهدی قدمی از دستگیری کلاهبرداری که از طریق پخش آگهی تبلیغاتی مبلغ ۹میلیاردریال از شهروندانکلاهبرداریکرده بود، خبر داد و گفت: در پی شکایات واصله مبنی بر کلاهبرداری از طریق پخش آگهی تبلیغاتی در سطح شهرقماز زائرانعتباتعالیات و حج عمره بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این استان قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم اصلی شناسایی و دستگیر شد و در مواجه با شواهد موجود چاره ای جز بیان حقیقت ندید و به جزئیات کامل این کلاهبرداری اعتراف کرد.

قدمی اظهار داشت: متهم با وعده اعزام به عتبات عالیات با مبلغ ۸۰۰ هزار تومان و حج عمره با مبلغ ۲ میلیون تومان و اسکان در بهترین هتل های عراق و عربستان به صورت مسافرت هوایی، با همدستی چهار نفر دیگر در مکان هایی همچون بنگاه معاملات املاک، دفتر خدمات کامپیوتری و فروشگاه لباس اقدام به ثبت نام از متقاضیان می کرد.

وی افزود: متهم با انجام مانور متقلبانه تعدادی از زائران را به سفرهای زیارتی اعزام کرده بود که همین امر موجب گمراهی و جلب اعتماد سایر متقاضیان شده و در مراحل و ثبت نام های بعدی به شیوه های مختلف سفر افراد را به تعویق انداخته بود.

قدمی اظهار داشت: ماموران با توجه به حساسیت موضوع با به کارگیری تمام توان پلیسی خود در یک عملیات غافلگیرانه تمام متهمان را شناسایی و دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اضافه کرد: ماموران در تحقیقات خود پی بردند تاکنون بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر، مجموع مبلغ ۹ میلیارد ریال، از شهر قم و برخی استان های دیگر برای انجام سفر زیارتی به این افراد پرداخت کرده اند.

قدمی گفت: در نهایت متهم اصلی به همراه سایر متهمان دیگر ضمن اعتراف، پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی استان شد.