چند میلیون ایرانی ماهواره می بینند؟

فرمانده ناجا با اعلام اینکه میزان استفاده از ماهواره ۵۰ درصد کاهش یافته است گفت: پلیس در تابستان امسال به دنبال افزایش آرامش، کاهش جرایم، قانونگرایی و سلامت محیط اجتماعی است.

سردار اسماعیل احمدی مقدم، در همایش معاونان عملیات نیروی انتظامی در پاسخ به سئوالی در در مورد نتایج طرح امنیت اخلاقی گفت: اولویت پلیس در تابستان اجرای طرح های ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی است.

چرا که در این ایام مردم بیشتر وقت خود را خارج از خانه می گذارنند و تا پاسی از شب نیز در مراکز تفرجگاهی و خیابان ها حضور دارند. به همین دلیل هم خود مردم و هم منازل آنان نیاز به تامین امنیت دارد.

پلیس بر اساس وظایف خود در این طرح با مجرمان، سارقان و هنجارشکنان برخورد می کند. خوشبختانه بر اساس آمار ۳ ماهه تمامی جرائم بجز سرقت خودرو و لوازم داخل آن کاهش یافته در حالیکه با طرح های ویژه سعی می کنیم با باندهای سرقت قاطعانه برخورد کنیم.

وی گفت: طرح امنیت اخلاقی و اجتماعی از سال ۸۶ در کشور آغاز شده است که بر اساس رصد های انجام شده امسال در تمامی حوزه ها شاهد بهبود آمارها و ارتقاء امنیت اخلاقی در سطح جامعه هستیم.

احمدی مقدم با بیان اینکه میزان استفاده از ماهواره ۵۰ درصد کاهش یافته تاکید کرد: پلیس در شهرستانها توانست طرح برخورد با تجهیزات گیرنده ماهواره را اجرا کند.

اگر چه این طرح در پایتخت سخت تر به اجرا در آمد. چندی پیش یک مجله آمریکایی آمار استفاده کنندگان ماهواره در ایران را ۲۰ درصد اعلام کرد در حالیکه ما این آمار را تایید نمی کنیم. به نظر پلیس میزان استفاده کنندگان از ماهواره به نصف کاهش پیدا کرده است.

صدا و سیما خوشبختانه اقدامات خوبی را در این زمینه انجام داده است و علاوه بر ایجاد تنوع در برنامه های تلویزیونی مناطق کور که پیش از این از ماهواره استفاده می کردند را نیز تحت پوشش قرار داد.

منبع: مهر