احد وظیفه از پایداری هوای سرد تا پایان هفته در کشور خبر داد و گفت: سامانه بارش زا از کشور در حال عبور است و هم اکنون محدود به مناطق شمال شرق کشور شده است.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: این سامانه بارش زا طی روز جاری در منتهی علیه شمال شرق کشور فعال خواهد بود و از همین مسیر عبور می کند.
وی با اشاره به جریانات شرقی که هم اکنون در سواحل دریای خزر حاکم است، ابراز داشت: همین امر موجب بارش پراکنده برف و باران در ارتفاعات استان های گیلان و اردبیل خواهد شد.
وظیفه با بیان اینکه هم اکنون توده هوای سرد در عرض های شمالی کشور حاکم است، ادامه داد: پیش بینی می شود طی امروز و فردا در استان تهران شاهد وزش باد باشیم که همین مسئله با کاهش غلظت آلاینده های هوا همراه خواهد بود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی یادآور شد: این در حالی است پیش بینی می شود از فردا شاهد افزایش آلاینده های هوا در این کلانشهر و همچنین دیگر شهرهای صنعتی باشیم.
وی با بیان اینکه دمای هوای تهران در شب گذشته در سردترین ساعت به صفر درجه سانتی گراد رسید، گفت: پیش بینی می شود امشب دمای هوای این کلانشهر به ۲ تا ۳ درجه سانتی گراد زیرصفر کاهش یابد.
وظیفه با بیان اینکه طی هفته جاری بارش برف و باران برای پایتخت پیش بینی نمی شود، خاطرنشان کرد: تا پایان هفته جاری شاهد پایداری هوای سرد در تمامی نقاط کشور خواهیم بود.