به گزارش ملت ایران، سازمان هواشناسی اعلام کرد امروز دوشنبه فعالیت سامانه بارشی همچنان در مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس و به تدریج دامنه ای جنوبی البرز خواهد بود که پیامد آن افرایش ابر، وزش باد، کاهش دما، بارش باران و در نواحی مرتفع سردسیر برف است.
با نفوذ هوای سرد از سمت شمال به سواحل دریای خزر، پیش بینی می شود که امروز دوشنبه بارش باران و برف و کاهش دما در سواحل جنوبی دریای خزر و اردبیل مشاهده می شود. همچنین امروز بارشها در سواحل غربی و مرکزی دریای خزر و دامنه های زاگرس شدت بیشتری خواهد داشت و دریای خزر مواج خواهد بود.
روز سه شنبه سامانه بارشی در سواحل مرکزی و شرقی خزر، دامنه های شرقی البرز، شمال شرق و برخی مناطق شرق کشور فعال بوده و بتدریج از اواخر وقت سه شنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می شود. در دو روز آینده خلیج فارس هم مواج است.
از روز چهارشنبه شب با ورود یک سامانه بارشی دیگر به غرب کشور بارشها مجددا در استانهای غربی و جنوب غربی آغاز می شود و تا اواسط هفته آینده این سامانه بر روی نیمه غربی کشور فعال خواهد شد.

هوای تهران
آسمان تهران نیمه ابری به تدریج از اوایل شب همراه با بارش پراکنده و در اواخر وقت وزش باد است.
پیش بینی می شود دمای پایتخت با یک درجه افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه دما با یک درجه کاهش نسبت به امروز به ۴ درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.