به گزارش ملت ایران به نقل از مشرق، ناصر خدر نژاد معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت سهمیه ارز مسافرتی عمره را همانند سال گذشته دانست و گفت: زائرانی که ثبت نام قطعی کرده و ویزای آنها صادر شده است می توانند با مراجعه به بانک ملت ارز مسافرانی دریافت کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه سهمیه ارز از موارد مهمی است که برای زائران مطرح می شود، لیست اسامی زائرانی که ثبت نام قطعی کرده و برای آنها اقدام به اخذ ویزا شده است به بانک ملت ارسال و همانند سال گذشته می توانند ۳۰۰ دلار بابت هر زائر برای تشرف دریافت کنند.

معاون حج، عمره و عتبات عالیات سازمان حج با اشاره به اینکه ارز مسافرتی تنها برای یک مرتبه در سال به هر زائر تعلق می گیرد، افزود: مدیران و روحانیون کاروان ها نیز مانند دیگر زائران می توانند برای یک مرتبه در سال ارز مسافرتی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه فروش ارز مسافرتی به نرخ مبادله ای است، افزود: بر این اساس مسافرانی که در هر مقطع زمانی از سال ۱۳۹۲ از ارز مسافرتی خود استفاده کرده اند از ابتدای سال ۱۳۹۳ می توانند از ارز مسافرتی جدید خود بهره مند شوند.

بر اساس مقررات ارزی بانک مرکزی که در اوایل آذرماه سال ۱۳۹۱ اعلام شده بود، فروش ارز به نرخ مبادله ای به شرکت های منتخب برای اعزام زائران به عمره مفرده و عتبات عالیات نیز بلامانع شده است.

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی در این باره گفته بود که فروش ارز به نرخ مبادله ای به شرکت هایی صورت خواهد گرفت که از سوی سازمان حج و زیارت با امضای ذی حساب، مدیر امور مالی و معاون اداری مالی معرفی شده باشند.

صمد کریمی تصریح کرده بود که شرکت های منتخب می توانند به نرخ مبادله ای، جهت انجام امور مربوط به اعزام زائران به عمره مفرده و عتبات عالیات اقدام کنند.