به گزارش ملت ایران به نقل از خبر آنلاین شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرده است شاخص حضور ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون در هوای پایتخت، ۶۱ است. یعنی فقط ۱۱ واحد از محوده پاک، بالاتر.
این درحالی است که چهارشنبه هفته گذشته و تا صبح پنج شنبه هوای تهران در آستانه اضطرار بود. به همین دلیل برخی مدارس استان تهران تعطیل شد. ضمن اینکه طرح زوج و فرد سراسری هم دوباره برقرار شد.
اکنون اما ۴ منطقه تهران هوای پاکی دارند؛
محدوده جغرافیایی منطقه شهری عدد شاخص
دانشگاه شهید بهشتی منطقه یک ۳۲
سوهانک منطقه ۴ ۳۵
پیروزی منطقه ۱۳ ۳۶
دانشگاهتربیت مدرس منطقه ۶ ۴۵
اما آلودگی کجا رفت؟ سازمان هواشناسی پیش بینی کرده بود که از ظهر پنج شنبه ناپایداری های جوی، موجب خروج آلاینده ها از تهران شود. اما ناپایداری جوی بیش از انتظار به وقوع پیوست و در تهران حتی باران هم آمد. روز جمعه هم هوا خوب بود. باد هم وزید و باز هم نم نم باران زد. ضمن اینکه دمای هوا بالا رفت و از وارونگی هوا کاست.
طبق پیش بینی ها فردا هم هوا در همین شرایط سالم قرار دارد. عبدالرضا امیدوار شهری، مدیرکل پیش بینی سریع سازمان هواشناسی درباره احتمال بازگشت آلودگی هوا می گوید: برای این هفتهفقط برای روز دوشنبه و نهایتا صبح سه شنبه پیش بینی هوای ساکن را داریم. انتظار داریم با ورود سامانه بارشی به کشور از سه شنبه صبح، در عصر این روز هوای تهران هم بارانی شود.