با سپری شدن دو روز از آغاز بازی‌های فوتبال یورو ۲۰۱۲، در پی درخواست انجمن سینماداران، مبنی بر پخش این بازی‌ها از سینماها، پلیس پایتخت موافقت خود را با پخش این بازی‌ها در سینماها اعلام کرده است، اما فقط برای حضور آقایان در سینما مجوز داده است.

در پی درخواست انجمن سینماداران در خصوص اکران مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا(یورو ۲۰۱۲) فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اکران این مسابقات در سینماهای پایتخت صرفا با حضور آقایان و کسب مجوز لازم از اداره اماکن تهران موافقت کرد.

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در این خصوص اعلام کرد: آن دسته از سینماهایی که در نظر دارند نسبت به اکران این مسابقات اقدام کنند می‌توانند از طریق انجمن سینماداران و با مراجعه به اداره اماکن فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و اخذ مجوز برای اکران مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا(یورو ۲۰۱۲) اقدام کنند.

بر این اساس مجوز مذکور به جهت حفظ شان و شخصیت بانوان صرفا برای اکران آقایان صادر می‌شود و سینماهای یاد شده باید حتما در این خصوص توجه لازم را داشته باشند.

پلیس پایتخت همچنین اعلام کرده است که بر اساس هماهنگی صورت گرفته امنیت لازم برای آن دسته از سینماهایی که مجوز اکران این مسابقات را دریافت کنند توسط ماموران انتظامی تهران بزرگ تامین می‌شود و در خصوص مشکلی وجود ندارد.

حال پس این مجوز باید دید که سینماداران فوتبال را تنها برای آقایان پخش می‌کنند؟

منبع: ایسنا