به گزارش ملت ایران به نقل از فارس: محمد اصغری با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور، اظهار داشت: این سامانه بارشی فردا وارد کشور می شود و در مرحله نخست موجب کاهش ملموس دمای هوا در سواحل و شمال غرب کشور می شود.

کارشناس هواشناسی با اعلام اینکه میزان کاهش دمای هوا در نیمه شمالی کشور برابر ۱۵درجه سانتی گراد خواهد بود، افزود: طی روز جاری وضعیت هوا در اکثر نقاط کشور جوی آرام خواهد داشت البته آسمان کلانشهرهای کشور امروز غبارآلود خواهد بود.

وی با اشاره به افزایش قابل توجه دمای هوا در برخی نقاط کشور طی روزهای گذشته، ادامه داد: جمعه گذشته دمای هوا در سنندج و رشت نسبت به روز گذشته خود به ترتیب ۱۱ و هفت درجه سانتی گراد افزایش یافت.

اصغری بیان داشت: این در حالی است سامانه بارشی که از غرب اروپا وارد کشور می شود از فردا موجب کاهش محسوس دمای هوا در اکثر نقاط کشور به خصوص عرض های شمالی می شود.

اصغری یادآور شد: بر همین اساس طی روزهای آینده شاهد بارش باران در سواحل شمالی کشور به خصوص گیلان، مازندارن و اردبیل خواهیم بود که با آبگرفتگی معابر همراه خواهد بود.

وی بیان داشت: البته در عرض های پایین تر از جمله کردستان، زنجان، قزوین، البرز و تهران از اواخر روز یک شنبه بارش باران دور از انتظار نخواهد بود؛ البته بارندگی با کمی تأخیر به سمنان و خراسان رضوی نیز می رسد.

اصغری با بیان اینکه طی روزهای آینده وزش باد در اکثر نقاط کشور با سرعت قابل توجه دور از انتظار نیست، خاطرنشان کرد: این سامانه روز سه شنبه از کشور خارج می شود.