عملیات بازگشت حجاج ایرانی موسم حج ۹۲ به کشورمان از فردا(یکشنبه) آغاز می شود.

به گزارش ملت ایران به نقل از ایرنا، در موسم حج امسال، ۶۴ هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی اعزام شدند که عملیات بازگشت زائران مدینه قبل به کشورمان از فردا آ‎غاز می شود.

بر اساس این گزارش، نخستین پرواز بازگشت زائران ایرانی به میهن اسلامی توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) از فرودگاه جده انجام می شود و پروازها از فرودگاه جده تا ۱۱ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

تمام حجاج ایرانی طی ۱۸۲ پرواز به کشور بازخواهند گشت که ۹۱ پرواز از فرودگاه جده و ۹۱ پرواز دیگر از فرودگاه مدینه منوره انجام می شود.

پرواز بازگشت زائران ایرانی از فرودگاه مدینه منوره نیز از چهار آبان ماه شروع و تا ۱۸ آبان ماه ادامه خواهد داشت که آخرین پرواز به مقصد فرودگاه بین المللی مهر آباد تهران انجام می شود.

یراساس برنامه ریزی های صورت گرفته ۲۵ درصد پروازها توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما)، ۲۵ درصد توسط شرکت هواپیمایی ماهان و ۵۰ درصد نیز توسط هواپیمایی سعودی صورت خواهد گرفت.

حجاج ایرانی تنها می توانند دو عدد ساک دراندازه استاندارد اعلام شده توسط سازمان حج وزیارت و گمرک جمهوری اسلامی ایران را جهت انتقال به ایران تحویل واحد بار دهند و همچنین هر نفر تنها می تواند یک بسته حداکثر ۵ کیلوگرمی همراه خود به داخل هواپیما ببرد.

بار حجاج ۳۶ ساعت قبل از پرواز از طریق واحد بار در مقابل ساختمان های محل اقامت حجاج ایرانی درمکه مکرمه تحویل گرفته می شود.