ملت ایران: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران می گوید برخوردها با متخلفان رانندگی هوشمندانه شده است و با یک هدف و برنامه ریزی قبلی و سازمان یافته صورت می گیرد.

پلیس راهنمایی و رانندگی تغییر رویکرد داشته و همزمان با اعمال قانون با متخلفان راهنمایی و رانندگی فرهنگ سازی را در اولویت کار خویش قرار داده است. سردار حسین رحیمی که چند سالی است سکاندار پلیس راهنمایی و رانندگی تهران است و در طول این چند سال طرح های ترافیکی جدیدی از سوی وی و همکارانش به اجرا درآمده پاسخگوی سؤالات خبرنگار شوک است.

کاهش تصادفات با طرح مهار سرعت بزرگراه ها

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به پرخطر بودن پنج اتوبان اصلی تهران گفت: برای کاهش آمار تصادفات خسارتی، جرحی و مرگبار روزانه همه آمار حوادثو سوانح رانندگی در مرکز فرماندهی و کنترل آنالیز می شوند و در تجزیه و تحلیل این اتفاقات به چهار نکته حساسیت ویژه ای داریم؛ تصادف چه زمانی، در چه نقطه ای، چگونه و به خاطر چه علتی صورت گرفته است و براساس آن ها طرح های ترافیکی برای مهار حوادثرانندگی برنامه ریزی می شود.

آمارها نشان می داد بزرگراه های یادگار امام، امام علی(ع)، صیاد شیرازی، شهید ستاری و شهید باکری به ترتیب بالاترین حوادثرانندگی را داشته اند و سرعت بالا و واژگونی نیز از مهم ترین عوامل در بروز تصادفات بود، به همین خاطر تصمیم گرفتیم با کاهش سرعت از ۱۰۰ به ۸۰ کیلومتر بتوانیم از بروز تصادفات به ویژه تصادفات مرگبار جلوگیری کنیم که در طول این مدت – ۴ ماهه نخست سال جاری – کاهش شش کشته و ۶۰ تصادف جرحی را فقط در محورهای شمال به جنوب این پنج بزرگراه شاهد بوده ایم که آمارها گویای آن است برنامه ریزی و تحقیقات مان به نتیجه خوبی رسیده است.

بیشترین تصادفات در خلوتی روز

سردار رحیمی ادامه داد: بیشترین ساعات تصادفات زمانی صورت می گیرد که بزرگراه ها خلوت است مانند ظهرها؛ تجزیه آمارها نشان می دهد ۷۰ درصد از تصادفات در روز و ساعات خلوت اتفاق می افتد که با به کارگیری تجهیزات مناسب و به روز و کاهش سرعت در بزرگراه های پرخطر موفق به کاهش تصادفات شده ایم.

فرماندهی جدید در ترافیک بزرگراه ها

وی افزود: بزرگراه های تهران را به سه منطقه شرق، غرب و مرکزی تقسیم بندی کرده ایم و فرماندهی آن را از مناطق ۲۲گانه جدا کرده و یک مدیر متخصص را در رأس کار قرار داده ایم چرا این که مدیریت ترافیک در بزرگراه ها با ترافیک خیابان ها، شریان های اصلی شهر و کوچه و خیابان متفاوت است. سرعت در بزرگراه ها ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است ولی در شریان های اصلی ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر است. بزرگراه ها مانند خیابان های شهر دارای عابر، گذرگاه های عابر پیاده و… نیست و نیاز به نیروهای تخصصی است که در حال حاضر ۶۰ گشت ویژه در بزرگراه ها برای کنترل تخلفات فعالیت دارند.

تصمیمات هوشمندانه در کنترل ترافیک

سردار رحیمی در رابطه با تجزیه و تحلیل آمارهای روزانه راهنمایی و رانندگی گفت: حوادثترافیکی نقطه ای بررسی می شوند و برای کارشناسان ما بسیار مهم است که حتی یک تصادف در کجا، چگونه و به چه علت صورت گرفته تا با بررسی آن نقاط حادثه خیز را کارشناسی کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنند، هم اکنون هر برخورد و اجرای طرحی با هدف و برنامه ریزی دقیق است.

۳ حلقه تأثیرگذار در ترافیک

سردار رحیمی به سه حلقه تأثیرگذار در ترافیک شهری که تأثیرگذارترین عوامل هستند اشاره می کند و می گوید: رانندگان خودرو، موتورسواران و عابران سه رکن اصلی در ترافیک هستند که در بین آن ها عنصر انسانی تأثیرگذارترین است، جاده ایمن، خودروی با کیفیت نیز در این رابطه نقش دارند ولی انسان عنصر مهم تری است. به طور مثال عابران اگر از گذرگاه های خط کشی شده و زمانی که چراغ برایشان سبز می شود از خیابان عبور کنند و گاه و بی گاه از عرض خیابان رد نشوند و از سوی دیگر اگر موتورسواران تخلف نکنند و پشت گذرگاه های خط کشی شده پشت چراغ قرمز توقف کنند و رانندگان خودرو هر جایی پارک نکنند و به حقوق دیگران احترام بگذارند مطمئناً با وضعیت خوب ترافیکی روبه رو خواهیم بود.

ایجاد گذرگاه های مکانیزه برای عابران پیاده

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خاطرنشان کرد: باید انضباط اجتماعی و ترافیکی را در حوزه حمل و نقل نهادینه کنیم، با توجه به این که در آستانه مهرماه و آغاز سال تحصیلی قرار داریم حجم تردد خودرو به ویژه دانش آموزان بیشتر خواهد شد و ترافیک سنگینی را شاهد خواهیم بود براین اساس با همکاری شهرداری تهران دو گذرگاه تقاطع ولیعصر و پایانه مسافربری شهری میدان آزادی تا آغاز سال تحصیلی بازگشایی خواهد شد و مسافران و عابران از این گذرگاه ها استفاده خواهند کرد که بدین ترتیب از حجم ترافیک کاسته خواهد شد.

آموزش اجباری به رانندگان متخلف

سردار رحیمی یادآور شد نگاه پلیس به ویژه راهنمایی و رانندگی نگاه فرهنگی و آموزشی شده است و در گذشته به اندازه تعداد وسائط نقلیه که شامل ۱۵ میلیون خودرو و ۱۰ میلیون موتورسیکلت در کشور است فرهنگ سازی نشده به طور مثال چند مدتی است به جای توقیف موتورسیکلت، رانندگان آن اگر تخلفی کرده باشند جریمه می شوند و از آنان خواسته می شود در جلسه آموزشی - ترافیکی که به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت است شرکت کنند البته دستور جدیدی نیز به تازگی به اجرا درآمده و این که هر راننده ای که به هر نحوی تصادف کرده باید برای فراگرفتن آموزش یک ساعته به مراکز پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کند و هم اکنون ۳۰ کلاس آموزشی در سطح تهران با اساتید با تجربه آماده آموزش به رانندگان موتورسیکلت و خودرو هستند.

روزنامه ایران