به گزارش ملت ایران به نقل از مهر: رئیس پلیس مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی گفت: به علت افزایش فعالیتهای اجتماعی در نیمه نخست سال، جرایم جنایی بیشتر در این دوره رخ می دهد.

سرهنگ هادی مصطفایی اظهار داشت: تا کنون بررسی در خصوص میزان تاثیر گرمای هوا در بروز جرایم جنایی انجام نشده است اما براساس پرونده های پلیس آگاهی وقوع اینگونه جرایم در نیمه نخست سال بیشتر از نیمه دوم است. افزایش فعالیتهای اجتماعی، میزان حضور مردم در جامعه، اماکن تفریحی و سفر موجب جنب و جوش بیشتر شده و همین موضوع می تواند در بروز درگیری ها موثر باشد.

وی ادامه داد: در ۶ ماه اول سال شاهد وقوع بیشترین پرونده های تجاوز و قتل هستیم. البته با توجه به اقدامات انجام شده توسط پلیس و افزایش ایمنی، میزان سرقت های مسلحانه کاهش چشمگیری یافته است.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی در سال جاری وقوع قتل سریالی آشکار نداشته ایم و پس از وقوع قتل دو کودک در شهرستان بهارستان، امسال نیز دو کودک طی یک هفته در این شهرستان مفقود شدند که با اقدامات پلیسی شناسایی و به خانواده هایشان تحویل داده شدند.

مصطفایی افزود: قاتلان دو کودک در شهرستان بهارستان رباط کریم اگر با اقدام به موقع پلیس دستگیر نمی شدند، به قتل کودکان ادامه می دادند. بررسی های پزشکی قانونی نیز سلامت روحی و روانی این دو قاتل را در زمان ارتکاب جرم تائید کرد.