به گزارش ملت ایران این مخترع جوان ایرانی امروز - شنبه - در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نوشتارهای برخی از روزنامه های ترکیه مبنی بر اخذ تابعیت این کشور، با تکذیب این ادعاها گفت: من به ایرانی بودن خود افتخار می کنم و با نام کشورم در رویدادهای مختلف شرکت خواهم کرد.
وی گفت: به نمایندگی از ایران در مسابقاتی که در آمریکا برگزار خواهدشد، شرکت می کنم و در انتظار کسب افتخاری دیگر هستم.
یعقوبی که در دانشگاه ' باغچه شهیر ' ترکیه در رشته پزشکی به تحصیل اشتغال دارد، افزود: در این مسابقات که روز ۱۹ ژوئن(۳۰ خرداد) در آمریکا برگزار می شود، در بخش مسابقات اختراعات پزشکی شرکت خواهد کرد.
وی که در سال ۲۰۱۲ عنوان جوان ترین مخترع جهان را از سازمان جهانی یونیسف دریافت کرد، اظهارداشت: با آخرین دستاورد خود در بخش پزشکی که دستگاهی است که به ' ردیابی تومور ' در مغز می پردازد، در این مسابقات شرکت می کنم و امید دارم که افتخاری دیگر برای کشورمان در عرصه های علمی به دست بیاورم.
این دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در ترکیه در ادامه به پیشرفت های عظیم علمی در ایران اشاره کرد و گفت: جوانان ایرانی با پیشرفت در مسائل علمی و فرهنگی در هر گوشه از جهان باعثافتخار آفرینی برای کشور عزیزمان می شوند.
یعقوبی که با شرکت در مسابقات جهانی اختراعات که به تازگی در شهر ژنو سوئیس برگزار شد، مدال طلای بخش اختراعات پزشکی را آن خود کرد، گفت: این مسابقات با همکاری شهرداری ژنو و با حمایت سازمان مالکیت فکری سازمان ملل متحد، فدراسیون جهانی مخترعین، سازمانهای علمی و تحقیقاتی بیش از ۴۰ کشور جهان برگزار شد.
وی افزود: من در این مسابقات یک دستگاه الکترومکانیکی که با منبسط و منقبض کردن ماهیچه های مژکی چشم به طور منظم، بسیاری از بیماری ها و عیوب چشم را در مدت خاصی بدون مصرف دارو و عوارض جانبی بر طرف می کند شرکت کردم و مدال طلا را به خود اختصاص دادم.
سرکنسولگری ایران در استانبول به تازگی با برگزاری مراسمی از این مخترع جوان کشورمان با اهدای جوایزی تقدیر کرده بود.