ملت ایران: مشاور عالی سازمان سنجش از ارائه تسهیلاتی به داوطلبان مجاز انتخاب به انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۲ خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نرم افزار راهنمای انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز، گفت: این نرم افزار به داوطلبان این امکان را می دهد که با توجه به وضعیت علمی و نمره ای که در آزمون سراسری ۹۲ کسب کرده اند، خود را با داوطلب مشابه در آزمون سراسری سال ۹۱ مقایسه و امکان قبولی را مشاهده کنند.

وی افزود: همچنین ویژه نامه انتخاب رشته سال ۱۳۹۲ با سبک سابق و سیاق جدید و با تمرکز بر نیازهای داوطلبان، والدین و مشاوران مدارس تهیه خواهد شد که حاوی اطلاعات مفیدی در مورد فرایند انتخاب رشته است.

توکلی همچنین از تهیه ویرایش پنجم کتاب انتخاب رشته، انتخاب آینده خبر داد و اظهارکرد: ویرایش جدید این کتاب براساس آیین نامه ها و تصمیم های جدید پذیرش دانشجو بازنگری شده و به صورت مفصل به بحثانتخاب رشته پرداخته است که اطلاعات بیشتر از طریق سایت سازمان سنجش و هفته نامه پیک سنجش به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.

وی با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان مجاز آزمون سراسری ۹۲ از ۱۷ مرداد ماه، تصریح کرد: کلیه داوطلبانی که براساس نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته می شوند، می توانند برای انتخاب کد رشته محل های تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم(شبانه)، نیمه حضوری، بین المللی و مجازی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه فرهنگیان، با دریافت دفترچه راهنمای مذکور و اطلاعیه های منتشره این سازمان و امکانات فراهم شده، از روز پنجشنبه ۱۷ مرداد تا سه شنبه، ۲۲ مرداد ۹۲ با رعایت کلیه ضوابط و شرایط اعلام شده به ترتیب اولویت علاقه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به داوطلبان علاقه مند به کدرشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: داوطلبان علاقه مند به انتخاب کد رشته محل های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد باید پس از دریافت کارنامه نتیجه اولیه آزمون خود از سایت سازمان، برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

به گفته توکلی فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های متمرکز آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ در روز پنجشنبه ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۲ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.