ملت ایران: محمد حسین قربانی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون گزارشی از رضا شیخ نژاد در مورد داروی ضدسرطان مطرح شد. وی که می خواهد این دارو را در داخل کشور تولید کند، اعلام کرد که مشکلاتی باعثشده تا نتواند این کار را انجام دهند و این دارو را در آمریکا تولید کرده است.
وی ادامه داد: شیخ نژاد اعلام کرده است که هم اکنون داروی ضد سرطانی را به ثبت رسانده اند و در تلاش است که این دارو را در ایران تولید کند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس در خصوص موضوع دومی که در این کمیسیون مطرح شد، افزود: همچنین موضوع کمبود و گرانی داروها و کمیاب بودن داروها و همچنین یارانه داروها با حضور آخوندی معاون سازمان غذا و دارو، رئیس نظام پزشکی و معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی بررسی شد و قرارشد که مبلغی برای یارانه داروها پرداخت شود.
وی ادامه داد: در سال ۹۲ یک استراتژی ترسیم شده بود که پول یارانه داروها در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد و این وزارتخانه پول را به شرکت های بیمه گر بدهد، لذا با توجه به اینکه ما امسال ارز مرجع نداریم، این پول باید از طریق وزارت بهداشت در اختیار سازمان های بیمه گر قرار گیرد تا فشار کمتری به مردم وارد شود.
قربانی تأکید کرد: وزارت بهداشت موظف شد که کمبود داروها و واکسن ها در یکی دو روز آینده را تأمین کند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که در کمیسیون بهداشت مطرح شد، تبلیغات گسترده و بدون مجوز کرم حلزون بود که سازمان صدا و سیما کار مناسبی انجام نداد و از این شرکت تولید کننده که نه مجوز ساخت، تولید و تبلیغات داشته مبلغی بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان گرفته است و رانت بزرگی برای شرکت بدون مجوز ایجاد کرد و با فشار اعضای کمیسیون قرار شد که جلوی این تبلیغات گرفته شود.