به گزارش ملت ایران به نقل از فارس: براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارت تصویری‏، سامانه های هوشمند ترافیک شمار برخط و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر، به استثنای محورهای مسدود و ممنوع که در زیر ذکر شده، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز بوده و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

کل تردد ثبت شده طی ۲۴ ساعت گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۸۶۱ ترددشمار در محورهای مواصلاتی کشور، تعداد ۷ میلیون و ۱۹ هزار ۲۴۲ دستگاه وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل یک درصد افزایش را نشان می دهد.

سهم وسایل نقلیه سنگین طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای ارتباطی کشور، ۱۹ درصد بوده است.

ساعات اوج تردد طی ۲۴ ساعت گذشته بین ساعات ۱۹ الی ۲۰ و کمترین تردد بین ساعات پنج الی ۶ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر خود انتخاب کنند.

بیشترین تردد طی ۲۴ ساعته گذشته در آزادراه کرج - تهران، آزادراه تهران - کرج، آزادراه قم - تهران و آزادراه کرج - تهران(جاده مخصوص) بوده است.

* محدودیتهای ترافیکی پنجشنبه و جمعه

در محور کندوان تردد همه خودروها از ساعت ۱۴:۰۰ روز جمعه از کرج به مرزن آباد ممنوع و تردد از ساعت ۱۷:۰۰ الی ۲۴:۰۰ از پانزده کیلومتری بالای مرزن آباد(دزبن) به کرج، یک طرفه خواهد بود.

در محور کندوان تردد انواع تریلر و کامیون، کماکان ممنوع است.

در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع بوده و همچنین تردد همه کامیون ها از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز پنجشنبه و همچنین از ساعت ۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه ممنوع است.

در محور فیروزکوه تردد همه تریلرها، از ساعت ۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه ۲۱ / / ۰۴/۹۲ ممنوع است.

در محور زاهدان _ زابل تردد همه کامیون ها، از ساعت ۱۶ الی ۲۰ روز پنجشنبه ۲۰ و جمعه ۲۱/۰۴ / ۹۲ ممنوع است.

* محدودیت های تردد موتورسیکلت برای روز های پنج شنبه و جمعه پیش رو

تردد موتورسیکلت ها از ساعت ۱۱:۰۰ روز پنجشنبه ۲۰/۰۴ / ۹۲ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز جمعه ۲۱/۰۴ / ۹۲ از محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و تهران _ سمنان _ مشهد و بالعکس، ممنوع است.

* ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

آزادراه کرج تهران، واقع در استان های تهران و البرز، از پل فردیس تا ورد آورد به دلیل احداثپل روگذر در کیلومتر ۱۱ شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت ۲۳ لغایت ۴ صبح روز بعد، تا ۲۵ مردادماه جاری، مسدود بوده و در این مدت، مسیر جایگزین، جاده های قدیم یا مخصوص کرج، توصیه می شود؛ همچنین، تا مورخ یادشده، آزادراه تهران کرج، از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۶:۰۰ فقط در یک مسیر ۷۰۰ متری در محدوده فوق، تردد خودروها از طریق کنارگذر احداثی انجام خواهد شد.

محور کرند غرب - سر پل ذهاب واقع در استان کرمانشاه، به دلیل عملیات راهسازی از ۱۷/۴ / ۹۲ تا ۲۴/۴ / ۹۲ از ساعت ۱۴ تا ۱۶ مسدود است؛ در مدت انسداد، تردد وسایل نقلیه از طریق محور سر پل ذهاب – امامیه – قصرشیرین – اسلام آباد غرب انجام خواهد شد.

جاده اصلی قم گرمسار و بالعکس، واقع در استان های قم و سمنان، تا ۲۷/۴ / ۹۲ به دلیل تعریض مسیر مسدود و جایگزین برای خودروهای سواری، آزادراه قم تهران و برای وسایل نقلیه سنگین قدیم محور قدیم قم تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام رضا به سمت پاکدشت گرمسار خواهد بود.

کمربندی شرقی شهر کرمانشاه، با تمدید عملیات از ۲۱/۲ / ۹۲ تا ۳۱/۴ / ۹۲ روز های شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته، از ساعت ۱۱ تا ۱۴ به دلیل اجرای عملیات زیرسازی راه آهن، مسدود خواهد بود؛ در مدت انسداد، تردد وسایل نقلیه از کمربندی غربی انجام خواهد شد.