ملت ایران: با گذشت زمان افراد متوجه می شوند که قدرت بینایی چشم هایشان نسبت به گذشته ضعیف تر می شود به طوری که قدرت بینایی چشم نسبت به ماه آینده کاهش می یابد.

اگرچه تحلیل رفتن قدرت بینایی چشم امری اجتناب ناپذیر است، با درنظر گرفتن موارد زیر می توان سرعت این فرآیند را تا حدودی کاهش داد:

هویج: اولین اقدامی که پزشکان افراد را به انجام آن توصیه می کنند، خوردن هویج است. هویج به دلیل حاوی بودن بتاکاروتن تاثیر مثبتی در سلامت چشم دارد چرا که بدن این ماده را به ویتامین A تبدیل می کند.

ویتامین:پزشکان همچنین معتقدند مصرف قرص های ویتامین همچون A, C وE تاثیر مثبتی را در میزان قدرت بینایی چشم دارد.

ورزش ماهیچه های چشمی:روش دیگری که افراد از طریق آن می توانند قدرت بینایی چشم خود را تقویت کنند، ورزش دادن ماهیچه های چشم است چرا که باعثمی شود جریان خون در چشم ها با سرعت بیشتری انجام شود.

عینک های آفتابی: استفاده از عینک های آفتابی مناسب از گزینه های دیگر برای تقویت بینایی چشم به حساب می آید. پزشکان به افراد توصیه می کنند در هنگام خرید عینک آفتابی میزان یووی بالای آن را مد نظر داشته باشند.

نور استاندارد: به گزارش پایگاه اینترنتی ایندین تایمز، نکته دیگری که افراد برای سلامت چشمان خود باید به آن توجه داشته باشند استاندارد بودن نور محیط است. کار کردن و مطالعه کردن در محیط های تاریک باعثمی شود تا فشار زیادی به چشم وارد شود.