هر روز ۲۰ دقیقه پنجره ها را باز کنید.

به گزارش سرویس بهداشت و سلامت قدس آنلاین؛ برای اینکه هوای آلوده و ثابت درون منزل به بیرون جریان داشته باشد، لازم است تا هر روز به مدت حداقل ۲۰ دقیقه همه پنجره های هر قسمت منزل باز شود.

برای تمیز کردن شیشه ها از سرکه سفید استفاده نمایید.

سرکه سفید ماده طبیعی است که می تواند جایگزین پاک کننده های شیمیایی شیشه ها شود. این ماده همچنین یک ضد آهک عالی و ویژه محسوب می شود و برای برطرف کردن رسوبات آهک کاربرد دارد. از طرفی سرکه سفید را می توان به عنوان محصول ضدعفونی کننده طبیعی نیز استفاده کرد.

در انتخاب مبلمان چوبی دقت کنید.

چوب های فشرده در طولانی مدت ترکیبات ارگانیک فرار و سمی متصاعد می کنند. بهتراست از این نوع محصولات اجتناب کنید و از وسایلی با چوب های فشرده و طبیعی استفاده نمایید.

برای چربی زدایی از صابون سیاه استفاده نمایید.

صابون سیاه محصولی طبیعی و عالی است که می تواند به جای بسیاری از پاک کننده های سمی استفاده شود. همچنین بهتر است از عطرهای ترکیبی نیز پرهیز شود زیرا سمی هستند.

پس از بازگشت از خشکشویی، لباس را از پوشش پلاستیکی بیرون بیاورید.

پروکلرتیلن صابون رایجی است که برای شستشوی خشک استفاده می شود و جز موادی است که ممکن است سرطان زا باشد. از همین رو توصیه می شود پس از بازگشت از خشکشویی بلافاصله پوشش پلاستیکی روی لباس را بیرون آورید و پنجره را باز کنید تا هوا جریان داشته باشد.

قفسه ها و کمدها را مرتب تمیز کنید.

همان طور که وسایل، لباس ها، زیور آلات و… در کمدها و کشوها جمع می شوند، گرد و خاک، میکروب ها و آلودگی ها نیز در این قسمت ها تجمع می یابند. به همین دلیل لازم است تا به طور منظم وسایل را بیرون‌ آورد و تمیز کرد.

از گیاهان کمک بگیرید.

بسیاری از گیاهان می توانند آلودگی های محیط منزل را از بین ببرند. فیکوس و کلروفیتوم از این جمله اند که بهتر است در منزل وجود داشته باشند.

برای خوشبو کردن منزل از روغن های معطراستفاده کنید.

به جای اسپری ها و عطرهای ترکیبی که سمی هستند، بهتر است از روغن های معطر مانند اسطوخودوس، کاج و… کمک بگیرید. این روغن ها علاوه بر خوشبوکردن محیط، خواص ضدعفونی کنندگی نیز دارند.