ملت ایران: نقرس کلمه آشنایی است اما میزان آشنایی با این واژه آنقدر که باید نیست؛ در واقع در مورد این بیماری تصورات عمومی زیادی وجود دارد که اینجا سعی بر برطرف کردن آنها شده است.

در قدیم آن را بیماری پادشاهان و ثروتمندان می دانستند. اما برخی آمارها حاکی از آن است که تا ۳ درصد از جمعیت جهان به بیماری نقرس دچار هستند که بسیاری از آنها از بیماری خود آگاه نیستند. این بیماری با درد و محدودیت در حرکات همراه است و گاهی حتی می تواند فرد را از کار بیندازد. نکته نگران کننده این است که آمار ابتلا به این بیماری در سراسر جهان رو به افزایش است و حالا شایع ترین بیماری التهابی مفاصل در مردان بالای ۴۰ سال در جهان «نقرس» است اما چقدر از این بیماری می دانید؟ اگر اطلاعات تان کامل نیست، حتماً این مطلب را با دقت بخوانید؛ این مطلب در مورد تصورات عمومی در مورد این بیماری و صحت یا عدم صحت اینگونه تصورات است.

فقیر و غنی فرق دارند؟
۱. تنها آدم های ثروتمند و چاق، نقرس می گیرند
غلط

تمام انسان ها با هر قد و وزنی، احتمال دارد به بیماری نقرس دچار شوند، اما خب اضافه وزن، احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. دکتر جان رویله، متخصص روماتولوژی در دانشگاه هوستون می گوید: «بیماری نقرس در افرادی که دچار بیماری های ناشی از اضافه وزن هستند از جمله دیابت و فشارخون بالا شایع تر است اما وضعیت اقتصادی افراد در ابتلا به این بیماری هیچ نقشی ندارد.» مشخص شده ژنتیک در ابتلا به این بیماری نقش دارد و در صورتی که والدین فرد مبتلا باشند، احتمال ابتلای او چند برابر سایر افراد جامعه است.

خانم ها هم در خطرند؟
۲. زنان به نقرس مبتلا نمی شوند
غلط

هم زنان و هم مردان ممکن است به این بیماری مبتلا شوند اما احتمال ابتلای مردان، به خصوص در سنین پایین تر بیشتر است. دکتر هربرت باراف، پروفسور طب داخلی و مرکز تحقیقات روماتولوژی در دانشگاه جرج واشنگتن می گوید: «در سنین زیر ۵۰ سال، بیماری نقرس در مردان تقریباً ۱۰ برابر زنان است اما زمانی که زنان به سن یائسگی می رسند، میزان ابتلا مساوی می شود.» در واقع در سنین بالاتر بیشتر بیمارانی که بیماری آنها تشخیص داده می شود، خانم هستند.

گوشت بخوریم یا نه؟
۳. ابتلا به نقرس فقط ناشی از خوردن گوشت قرمز نیست
صحیح

درست است که گوشت قرمز و به خصوص جگر و برخی ماهی های چرب مثل ساردین و ماهی آزاد غنی از موادی موسوم به یورین هستند که در بدن انسان شکسته و تبدیل به اسیداوریک می شود و طبیعی است که زیاد خوردن این گونه مواد غذایی باعثافزایش احتمال ابتلا به نقرس می شود اما دکتر رویله می گوید که نقرس حتی در افرادی که اصلاً گوشت نمی خورند، مثلاً گیاهخواران هم دیده شده است ولی احتمال ابتلا به این بیماری در این گروه از افراد بسیار کم است.

درد از کجا شروع می شود؟
۴. درد نقرس همیشه از انگشت شست پا شروع می شود
غلط

حمله بیماری نقرس زمانی شروع می شود که بلورهای اسیداوریک در خون ساخته می شود. بلورها و کریستال ها در مفاصل رسوب می کنند و باعثتورم و درد مفصل می شوند. البته درست است که معمولاً حملات نقرس از شست پا شروع می شود اما گاهی هم مشکل از زانو، مچ پا یا مفاصل دست ها شروع می شود. در زنانی که دچار بیماری استئوآرتریت هستند، بیماری معمولاً از مفاصل کوچک دست شروع می شود. معمولاً حمله بیماری از یک یا ۲ مفصل شروع می شود اما گاهی در بعضی افراد ممکن است چند مفصل همزمان با هم درگیر شوند.

چه داروهایی بخوریم؟
۵. امروزه درمان های موثری برای نقرس در دسترس است.
صحیح

تحقیقات زیادی در مورد بیماری نقرس انجام گرفته و درمان های زیادی برای آن کشف شده است؛ برخی داروها درد را آرام می کنند و برخی دیگر باعثکاهش التهاب می شوند و برخی دیگر از شکل گیری کریستال های اسیداوریک جلوگیری می کنند. در میان داروهای مشهور برای این بیماری، کلشی سین شاید از همه مشهورتر باشد. جالب است که دکتر رویله می گوید سابقه استفاده از این داروها برای نقرس به ۲ هزار سال قبل بر می گردد. این دارو پس از مدتی کوتاه(حدود یک تا ۲ ساعت) باعثکاهش التهاب ناشی از نقرس می شود و هر چه سریع تر آن را مصرف کنید، حمله زودتر خنثی می شود. آلوپورنیول و پروبنسید، سایر داروهای مشهوری هستند که برای درمان نقرس به کار می روند. هر دو دارو سطح خونی اسیداوریک را کنترل می کنند و در بیشتر بیماران پاسخ های خوبی در آنها مشاهده شده است. اکثریت افراد مبتلا به نقرس به طور معمول به روزی یک یا ۲ قرص کاهش دهنده اسیداوریک خون در تمام دوران زندگی خود احتیاج پیدا می کنند.

جان تان تهدید می شود؟
۶. نقرس بیماری همراه با درد زیاد است اما جان فرد را تهدید نمی کند
غلط

نقرس به طور مستقیم جان فرد را تهدید نمی کند اما می تواند باعثبروز مشکلات جدی سلامت شده که باعثتهدید جان فرد مبتلا می شود. این گفته دکتر رابرت کینان، پروفسور روماتولوژی در دانشگاه دوک است. به طور مثال دکتر کینان اشاره می کند که احتمال بروز سکته قلبی و مغزی در افراد مبتلا به نقرس بیشتر است یا مثلاً در افراد مبتلا به نقرس احتمال مقاومت به انسولین پایین می آید و فرد بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری دیابت قرار می گیرد. در ضمن اگر نقرس درمان نشود، احتمال رسوب کریستال های اسیداوریک در کلیه و بروز بیماری های کلیه و نیز عفونت های ادراری که می تواند زندگی فرد را تهدید کند، بالا می رود.

چه غذایی بخوریم؟
۷. تغییر در شیوه زندگی می تواند به نفع مبتلایان به نقرس باشد
صحیح

دکتر کینان می گوید: «تغییرات در شیوه زندگی می تواند هم تعداد حملات نقرس و هم شدت آنها را کاهش دهد؛ برای مثال کاستن وزن می تواند بسیار به افراد مبتلا به این بیماری کمک کند.» مطالعه ای که نتیجه آن در نشریه ملی «روماتولوژی» به چاپ رسیده نشان می دهد که اگر افراد مبتلا به نقرس غذاهای غنی از پروتئین مثل لبنیات، آجیل ها، صیفی جات و غلات مصرف کنند از احتمال بروز حمله نقرس می کاهند؛ در ضمن احتمال بروز مشکلات قلبی و نیز ابتلا به دیابت در این گروه پایین می آید.

سیب سبز / شماره ۸۶ / نیمه اول اسفند ۹۱ / منبع: aarp / ترجمه: دکتر امیر صدری / صفحه ۹۴