به گزارش ملت ایران به نقل از افکارنیوز، اگر در آستانه سال نو چند خوراکی را معرفی کنند که با خوردن آنها توجه کنید با خوردن آنها و نه، نخوردن آنها وزن تان کاهش یافته، به وزن ایده آل می رسید، چه حسی خواهید داشت؟ این حس خوب را آنهایی متوجه می شوند که در چند دید و بازدید این جمله هیجان انگیز را شنیده اند که «چی کار کردی این قدر لاغر شدی؟» ۷ خوراکی ای که در اینجا معرفی می کنیم، همان هایی هستند که با خوردن شان جمله تحسین آمیز مورد نظر را خواهید شنید. این مطلب براساس آخرین پژوهش دانشگاه «تحقیقات پزشکی تغذیه کالیفرنیا» در داوویس آمریکا به دست آمده. در تهیه این مطلب از دکتر حمید عزت پناه، دکترای علوم و صنایع غذایی کمک گرفته شده است.

تخم مرغ:

این خوراکی سرشار از پروتئین است. بنابراین با خوردن آن مدت زمان بیشتری احساس سیری خواهید کرد و تمایل به خوردن خوراکی دیگری نخواهید داشت.
پژوهش های انجام شده روی ۳۰ زن دچار اضافه وزن و چاق مفرط نشان داد آنهایی که یک روز در میان یک عدد و یا هر روز نصف یک تخم مرغ آب پز را همراه با دو تکه نان تست و یک لیوان آبمیوه طبیعی مصرف کرده اند تا ۳۶ ساعت بعد، احساس سیری بیشتری داشته و کمتر غذا خورده اند. مصرف تخم مرغ میزان قند خون را نیز کنترل می کند؛ بنابراین شخص دیرتر دچار احساس گرسنگی می شود.

لوبیا ها:

شاید درباره هورمون «کُلی سیستوکینین» کمتر شنیده باشید. این هورمون یکی از مهمترین هورمون ها در تنظیم میزان وزن است.
یکی از راه های دریافت این هورمون مصرف انواع «لوبیا» است. بررسی انجام شده روی ۸ مرد دچار اضافه وزن نشان داد باقی ماندن طولانی مدت فیبر لوبیا در معده باعثتحریک مغز و افزایش ترشح هورمون «کلی سیستوکینین» و ایجاد احساس سیری به مدت طولانی می شود.
از طرفی مصرف لوبیا به دلیل هیدرات کربنی که دارد باعثکنترل میزان قند خون شده و همین مسئله مانع از پرخوری می شود.

سالادها:

وعده های غذایی را با سالاد شروع کنید. به این ترتیب حجم معده با مواد غذایی فیبردار پر شده و میل کمتری به خوردن غذا خواهید داشت. نتیجه تحقیق به چاپ رسیده در مجله علمی «انجمن تحقیقات تغذیه ای آمریکا» روی ۴۲ زن دچار اضافه وزن نشان داد مصرف سالاد به عنوان پیش غذا به مدت دو هفته باعثکاهش ۱۲ درصدیثحجم چربی های ذخیره شده در بدن شده است. علاوه بر اینکه با مصرف سالاد نیاز بدن به ویتامین C و E، لیکوین، اسیدفولیک و کاروتنوئیدها تامین می شود.

چای سبز:

کلید کاهش وزن ناشی از نوشیدن چای سبز، در وجود آنتی اکسیدان «کاتچین» در این نوشیدنی است. این آنتی اکسیدان باعثتحریک سوخت و ساز بدن(متابولیسم) می شود. مخلوط کردن چای سبز یا چای «اولانگ» این تاثیر را تا دو برابر افزایش می دهد. علاوه بر اینکه نوشیدن این چای باعثکاهش میزان کلسترول خون می شود.

روغن زیتون:

این روغن با داشتن اسیدهای چرب تک اشباعی، باعثافزایش متابولیسم و سوختن چربی های اضافی در بدن می شود. مصرف این روغن همراه سالاد یا غلات پخته که حاوی فیبر هستند، تاثیر بیشتری در کاهش وزن دارد. البته حداکثر میزان مصرف روزانه یک تا دو قاشق غذاخوری است.

سرکه:

اسیداستیک موجود در سرکه باعثمی شود تا هضم و جذب مواد غذایی از معده به سمت روده کوچک به آرامی انجام شود. به این ترتیب بعد از خوردن غذا مدت بیشتری احساس سیری می کنید. علاوه بر این مصرف سرکه باعثکنترل افزایش ناگهانی و افت سریع قند خون بعد از خوردن غذاهای شیرین مانند انواع شیرینی می شود. به این ترتیب میزان قند خون متعادل شده و احساس سیری بعد از خوردن غذاهای شیرین مدت بیشتری طول می کشد.

جادوی دارچین

دارچین یکی از ادویه های سنتی است که در بسیاری از غذاهای ما استفاده می شود. این ادویه مانع از افزایش ناگهانی «قند خون» پس از خوردن غذا و افت مجدد و سریع آن چند ساعت بعد از غذا می شود. بنابراین با کنترل میزان قند خون، مانع از پرخوری می شود. البته این تاثیر زمانی مشهود است که دارچین با برنج و… که باعثچاقی است، مصرف نشود و بهتر است آن را همراه ماست، بورانی، غلات و حبوبات پخته و… مصرف کنید.
یکی دیگر از شیوه های مصرف خوب دارچین، استفاده از چوب دارچین در انواع چای است. اضافه کردن آن به چای سبز خاصیت کاهش وزن این چای را افزایش می دهد.

مصرف دارچین، میزان «تری گلیسیرید» خون افراد مبتلا به دیابت نوع دوم… دیابت ناشی از اضافه وزن را کنترل می کند. بهترین میزان مصرف روزانه دارچین، مصرف تا دو قاشق چایخوری همراه با انواع خوراکی هاست.

هفته نامه همشهری تندرستی / شماره ۹۹/۱۷ اسفند ۹۱ / سها دادمند / صفحه ۴۷