ملت ایران: این داروها تا زمانی که مصرف می شوند می توانند اثراتی را با سرعت بخشیدن به عبور مواد غذایی از دستگاه گوارش یا عدم جذب ۳۰ درصد از چربی های مصرفی ایجاد کنند. اما در نهایت بعد از قطع مصرف این داروها چاقی بر می گردد.

به گفته کارشناسان دارو غذا داروهای چاقی و لاغری ممکن است در کوتاه مدت کاهش و یا افزایش وزن را به دنبال داشته باشد اما این مسئله مقطعی است ضمن آنکه دامنه وسیعی از عوارض را در جسم و روان شخص به همراه دارد.

بهترین درمان لاغری، رژیم غذایی مناسب در کنار فعالیت ‌های فیزیکی و تغییر در رفتار و نحوه زندگی است چرا که با افزایش وزن

تدریجی علاوه بر این که قابل تحمل‌تر است عوارض نداشته و تقریبا غیر قابل بازگشت است، مضرات نامطلوب داروهای لاغری برای

کاهش وزن خیلی بیشتر از مزایای این داروهاست و متخصصان تغذیه افراد را از استفاده آن ها منع می‌کنند، بنابراین رژیم غذایی مناسب بهترین جایگزین برای درمان داروهای لاغری است.

داروهای لاغری و معایب آن‌:

افراد چاقی که داروهای لاغری مصرف می‌کنند به طور معمول اعتیاد به دارو ندارند اما به هر حال با ورود و عرضه قرص ‌های جدید در جامعه می ‌توان گفت اعتیادآور هستند و اگر بیماری به مصرف این‌گونه داروها عادت کند و نحوه رفتاری خود را در زندگی تغییر ندهد هیچ گاه نمی ‌تواند موفق شود.

به خاطر داشته باشید: داروهای بازدارنده اشتها معجزه نمی کنند. در واقع آن ها به هیچ وجه نمی توانند جای یک رژیم غذایی خوب و مناسب را بگیرند. نقش اصلی این داروها کمک به فرد در گرفتن رژیم مناسب و انجام تمرینات ورزشی به منظور کاهش وزن اضافه و ثابت ماندن در وزن ایده آل است.

سلامت