ملت ایران:وی در گفتگو با ایرنا همچنین از اولیای دانش‌‌آموزان خواست در فصل سرما از فرزندان خود مراقبت بیشتری کنند و پوشیدن لباس‌های گرم و مناسب را به فرزندان تاکید نمایند.

وی با اشاره به ابتلای دانش‌آموزان در فصل سرما به بیماری‌های عفونی گفت: در فصل سرما دانش‌آموزان بیشتر به عفونت‌های تنفسی مبتلا می‌شوند و این بیماری عامل اصلی غیبت دانش‌آموزان در مدرسه است.

معاون سلامت و پیشگیری وزارت آموزش و پرورش گفت: بیماری‌های شایع در مدارس با توجه به شرایط اقلیمی و فصول سال متغیر است. در فصل سرما، عفونت‌های تنفسی بیش از هر بیماری دیگری در میان دانش‌آموزان مشاهده می‌شود.

تسلیمی با بیان این‌که بیماری‌های تنفسی، سبب عفونت گلو می‌شوند، در خصوص راهکارهای پیشگیری از این نوع بیماری‌ها گفت: لازم است با توجه به فصل سرما، در خصوص بهسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس اقدامات لازم صورت گیرد.

وی افزود: استفاده از لوازم شخصی، مصرف میوه و سبزیجات تازه، مصرف شیر و لبنیات و رعایت بهداشت فردی مهم‌ترین راهکار پیشگیری از این نوع بیماری‌هاست.

معاون سلامت و پیشگیری وزارت آموزش و پرورش، از دانش‌آموزان خواست در صورت ابتلا به این بیماری و جلوگیری از انتقال آن به سایر دانش‌آموزان، از حضور در مدرسه در دوره بیماری خودداری کنند و در طول مدت بیماری نیز از ماسک مخصوص استفاده کنند.