به گزارش ملت ایران به نقل از مشرق، شما می‌توانید بدون نیاز به نوشیدن قهوه کافئین‌دار یا مصرف محرک‌ها با خستگی شدید که شامل احساس خستگی و فقدان انرژی است، مقابله کنید.

یک برنامه خواب منظم را به دقت و به طور جدی دنبال کنید و اطمینان حاصل کنید که هر شب به مقدار کافی خوابیده‌اید؛ هر شب باید نزدیک به ۷ تا ۸ ساعت خواب مفید داشته باشید تا در تمام طول روز انرژی لازم همراه شما باشد.

سلاح‌های مقابله با خستگی را بشناسید

هر روز مقادیر زیادی آب بنوشید چراکه آب یکی از مهمترین موادی است که می‌تواند از خستگی‌های شما جلوگیری کند؛ روزانه باید در حدود ۶ لیوان آب بنوشید؛ این کار از خسته شدن شما جلوگیری می‌کند.

غذای سالم و متعادل بخورید و از مصرف تنقلات و فست فود خودداری کنید؛ فست فودها غذاهای بسیار سنگینی هستند و با چربی‌های بسیار زیادی که دارند باعثخستگی و خواب آلودگی شما می‌شود.

ورزش یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند به شما در داشتن یک روز پرانرژی کمک کند؛ روزانه حداقل نیم ساعت فعالیت داشته باشید؛ برای مثال می‌تواند بخشی از مسیر محل کارتان را قدم بزنید.

استرس خود را تا حد امکان کنترل کنید، این بیماری قرن حاضر یکی از بزرگ‌ترین دلایل خستگی‌های ناشی از کار است؛ برای کنترل استرس نیز راه‌های بسیار زیادی وجود دارد؛ این مشکل البته بیشتر مغز شما را خسته می‌کند.

خوردن موز، شما را سرحال و خستگی‌تان را برطرف می‌کند؛ موز دارای ۳ قند طبیعی ساکاروز، گلوگز و فروکتوز است؛ همچنین فیبر زیادی دارد؛ این مواد مغذی انرژی شما را افزایش می‌دهند؛ با مخلوط کردن میوه‌هایی مثل موز و توت، میان وعده‌های انرژی‌زا تهیه کنید؛ شما می‌توانید این میوه‌ها را به طور جداگانه نیز بخورید.

مالیدن گوش‌ها، یک راه برای رفع خستگی و ارتقای انرژی است؛ شاید این کار احمقانه به نظر برسد، ولی مؤثر است؛ تحریک نقاط فشار در گوش‌ها، میزان انرژی بدن را افزایش می‌دهد؛ برای این کار، حدود یک دقیقه به آرامی گوش‌های خود را بمالید؛ گوش‌های شما گرم می‌شوند که نشان می‌دهد خون در حال گردش است و احساس نیرو و چالاکی بیشتری در راه رفتن‌تان خواهید کرد.

راست و صحیح بنشینید چراکه اگر فقط برای ۱۵ دقیقه در وضعیت نادرستی مطالعه یا تایپ کنید؛ عضلات گردن، شانه و پشت شما خسته خواهند شد؛ کمی به پشت دراز کشیدن، بهترین کار برای رفع خستگی و گرفتگی عضلات ناحیه کمر است.