ملت ایران:سرطان سینه یکی از بیماری های شایع در بین بانوان و حتی آقایان است، اما چگونگی مقابله با این بیماری بسیار دارای اهمیت است در این جا ده تن از خانم های معروف جهان را داریم که از پس این بیماری برآمدند:

مارتینا ناوراتیلوا تنیس باز حرفه ای در سال ۲۰۱۰ دچار بیماری سرطان سینه شد و با اعتماد به نفس و امید برای درمان تلاش کرد.

آنجلیکا ماریا بازیگر مکزیکی نیز در سال ۱۹۹۷ در معرض این بیماری قرار گرفت و در حال حاضر یکی از حامیان کمپین آگاهی بانوان است.

کایلی مینوک ستاره ی پاپ استرالیایی ۳۶ ساله نیز به دنبال درمان از راه شیمی درمانی است.

سینتیا نیکسون نیز با این سرطان دست و پنجه نرم کرده است و از خانم ها می خواهد که نترسند و با معاینه ی به طور منظم از بروز این بیماری جلوگیری کنند.

آلخاندرا گازمون ستاره ی مکزیکی در سال ۲۰۰۸ تومور سرطان سینه خود را درمان کرد و با اهدای سالانه بیش از ۱۰۰۰تصویر برداری رادیولوژی برای بانوان، در جهت پیشگیری از این بیماری گام برمی دارد.

کریستینا ماستوکتومی نیز در سال ۲۰۰۸ متوجه بیماری خود شد و در حال حاضر وی برای بالا بردن آگاهی خانم ها در مورد این بیماری و تأمین مالی هزینه های درمان بانوان تلاش فراوانی می کند.

جولیا رابینز که گوینده و مجری است نیز وقتی متوجه بیماری سرطان شد با تلاش فراوان در نهایت سینه هایش را از دست داد، او این غم و اندوه را با شکر از پروردگار به خاطر نعمت هایش کنترل نموده و این مسأله را تقدیر خداوند می داند.

بازیگر انگلیسی لوئیز آدامز در سن ۳۳ سالگی دچار سرطان سینه شد و با پیگیری های پزشکی توانست به سرعت از این بیماری دور شود وی میگوید: به همه ی مادران توصیه می کنم آموزش درست به دخترانشان برای جلوگیری از این بیماری در آینده تلاش کنند.

روزگارنو