به گزارش اختصاصی ملت ایران تحقیقات جدید نشان میدهد زنانی که روزانه شش ساعت مشغول انجام کارهای خانه باشند و کارهای دیگری مثل باغبانی یا پیاده روی انجام دهند ۱۳ درصد کمتر از زنان دیگر به سرطان دچار میشوند.

حتی خانمهایی که دو ساعت و نیم در روز فعالیت داشته باشند خطر ابتلا به سرطان را تا هشت درصد کاهش می دهند. پروفسور تیم کی از مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه آکسفورد طی یک آزمایش که بر روی ۸۰۰۰ زن مبتلا به سرطان سینه انجام داد به این نتیجه رسید او در این زمینه اظهار داشت که ما با این آزمایشات به ارزش چنین فعالیتهایی پی بردیم و دریافتیم که این چنین فعالیتهایی حتی در حد متوسط میتواند بر روی بیماری سرطان تاثیر گذار باشد. اما برای مشخص کردن رابطه این فعالیتها با سرطانهای دیگر به تحقیقات بیشتری نیاز هست واحتمال رسیدن به نتایج مشابه وجود دارد.

محققان توصیه می کنند افراد هفته ای ۱۵۰ دقیقه فعالیت در حد متوسط داشته باشند. که در انگلستان ۳۹ درصد مردان و ۲۹ درصد زنان به این اندازه تحرک دارند. بر اساس تحقیقاتی که قبلا انجام شده بیش از ۵ درصد سرطان روده، و ۳ درصد سرطان سینه و ۴ درصد سرطان رحم مربوط میشود به کم تحرکی افراد که کمتر از ۱۵۰دقیقه در هفته فعالیت فیزیکی داشتند.