به گزارش ملت ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا، پزشکان در یک مطالعه جدید هشدار دادند که تماشاش فیلم‌های سه‌ بعدی می‌تواند شما را بیمار کند.

تماشای این فیلم‌ ها شما را بیمار می کند؟

فیلم‌هایی نظیر هوگو و آواتار و سایر فیلم‌هایی که به شکل سه بعدی نمایش داده می‌شوند هر چند بسیاری از بینندگان را هیجان‌زده می‌کنند اما ممکن است تا حدودی در شما احساس بیماری و حال ناخوشایندی ایجاد کنند.

نتایج یک بررسی جدید نشان داده است تماشاگران جوان و نیز افرادی که خیلی نزدیک به صفحه نمایش این تصاویر سه بعدی می‌نشینند بیش از تماشاگران مسن‌ترعلائمی چون تاری دید، حالت تهوع و یا علائم دیگر را تجربه می‌کنند.

کارشناس ارشد کالج اوپتومتری دانشگاه پاسیفیک در آمریکا می‌گوید: تماشای فیلم‌های سه بعدی فقط تا زمانی بلامانع است که احساس بدی در شما ایجاد نکند اما اگر هنگام تماشای این فیلم‌ها علائم موقتی مثل اختلال دید و یا سرگیجه و تهوع را تجربه کردید از تماشای سه‌ بعدی این فیلم‌ها خودداری کنید.

این متخصصان می‌گویند: علائم فوق حداقل در صورت تماشای این فیلم‌ها در تلویزیون‌های خانگی کمتر می‌شوند. به علاوه چنانچه پس از تماشای این تصاویر دچار مشکلات دید شدید حتما به یک چشم پزشک مراجعه نمایید.