دانشمندان ادعا کردند که خوردن انگور میتواند برای بهبود عملکرد قلب، کاهش میزان تاثیر فاکتورهای خطرزا برای بیماری های قلبی و سندروم های متابولیک مفید باشد. محققان آمریکایی معتقدند دلیل اصلی این موضوع به دلیل خواص گیاهی یا آنتی اکسیدانهای طبیعی است که در این گیاه وجود دارد. با انجام مطالعاتی روی حیوانات، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که داشتن یک رژیم غذایی شامل انگور میتواند از فاکتورهای خطرزا مانند سندروم متابولیک که باعثبروز دیابت نوع دوم می شود پیشگیری کند.

برای بررسی این موضوع، محققان ترکیبی از انگورهای سبز، قرمز و سیاه را در رژیم موش های آزمایشگاهی گنجاندند تا بتوانند تاثیر رژیم غذایی سرشار از چربی آمریکایی ها و اثرات آن را مطالعه کنند. بعد از چند ماه تحقیق، دانشمندان متوجه شدند موش هایی که رژیم غذایی شامل انگور داشتند فشار خون کمتر و عملکرد قلبی بهتری داشتند و نسبت به موش هایی که انگور نمی خوردند تورم کمتری در قلب و رگهای خونی آنها به وجود می آمد. این موش ها همچنین تریگلیسیرید کمتر و تعادل گلوگز بهتری نیز داشتند.

دکتر استیون بولینگ جراح قلب در این باره گفت: تاثیر مثبت انگور به دلیل آنتی اکسیدان هایی است که از سلول های قلبی محافظت می کند. اگرچه برای آنکه بیماران بهترین نتیجه را بگیرند، باید از خوردن غذاهای حاوی چربی های اشباع شده و کلسترول خودداری کنند، ورزش کنند و سعی کنند خود را به وزن نرمال برسانند